Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Ktosik » czwartek 03 wrz 2020, 23:47

Moim zdaniem ten pakiet to jest totalna porażka, ale oni pewnie się poklepują po plecach i gratulują sobie kolejnej "super produkcji", bo przecież simomaniacy i tak to kupią. :38-face-stuck-out-tongue:
Lubię Star Wars i nie mam nic przeciwko tematyce sci-fi czy fantasy, nawet by mi to pasowało, gdyby zrobili coś w rodzaju trójkowego "Skoku w przyszłość", gdzie doszło wiele fajnych obiektów i interakcji do gry. Niestety robociki wstawili już do Uniwersytetu, więc co tu wymyślić :22-thinking-face: , najlepiej dać nam miecz świetlny Lorda Vadera, niech ludziska rozładują swoje frustracje, bo budynków zburzyć nie mogą gdyż to atrapy. :85-smiling-face-horns:
Zapowiadali, że tego jeszcze w simsach nie było, i faktycznie nie było, bo nigdy nie łączyli simsów z innymi postaciami z gier lub filmów.
Ponieważ ta gra się cofa w rozwoju, więc mogli stworzyć np. "Skok w przeszłość", tego też jeszcze nie było. :03S-face-with-tears-of-joy: I o dziwo, taką pradawną osadę chętnie bym zobaczyła w swojej grze.
Brawo Wy EA!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 04 wrz 2020, 07:05

Ten pakiet trochę przypomina mi klocki Lego. Te 30 lat temu zestaw składał się z wielu małych elementów, z których składało się nie tylko zabawki z okładki, np. domek czy auto, ale dzięki temu, że to były małe, uniwersalne klocki, można było budować dowolne rzeczy. Po latach miałam w ręku kilka dużych zestawów... w jednym cała ściana była jednym klockiem! Już nie ma tylu małych części, wół dać mniej za to większych i bardziej bajeranckich, wiec możliwości budowy czegoś innego zmalały drastycznie. Z dodatkami TS4 różni je tylko to, że nowe klocki przynajmniej są oryginalne i ładnie zrobione... :/

Zapewne w reakcji na fatalne przyjęcie zwiastunów (i pewność ze lepiej nie będzie bo ten dodatek to właśnie pudełko z kilkunastoma klockami na krzyż, to już jest zabawka do złożenia a nie klocki... Nieedytowalny świat w The Sims??? Tego dożyliśmy???) Sim Guru Lyndsay napisała list - odpowiedz do graczy. Tu link: https://www.ea.com/games/the-sims/the-s ... lized=true

Co w nim jest?
My Was słuchamy, gracze, to ze czegoś nie dajemy to nie znaczy że o tym nie rozmyślamy. Ale raczej Na razie tylko rozmyślamy bo od pomysłu do wykonania droga daleka i trudna.
W tym roku wyjdzie duży dodatek (expansion) ale nie będzie w nim farm, samochodów, lepszych niemowląt czy łóżek piętrowych. Wolą nas poinformować żebyśmy nie robili sobie nadziei.
Guru prosi o spokój i konstruktywną krytykę, raz jeszcze zapewnia że słuchają graczy, że się pochylają i takie tam.
:/
Obrazek

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 04 wrz 2020, 14:32

Z filmiku @Wikki

Patrzcie na to! Pomijając wygląd postaci bo to kwestia gustu i tego uniwersum... CO TO MA BYĆ? Tak jak pisał wyżej @Wikki - to jest wg nich kosmita... Zwykła nakładka i tylko na głowę oraz kończyny. Co za wstyd! Wstyd i jeszcze raz wstyd!!!
868E0E90-B125-46B9-B709-C0F307BF0F5A.jpeg
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 04 wrz 2020, 17:06

No cóż... póki nie ma gry konkurecyjnej to "droga (do wszystkiego co przeciez już było więc DA SIĘ) daleka" ale jak to będzie w przyszłym roku kiedy EA będzie chciała najpewniej wystartować ze swoim Sims5 w czasie kiedy gracze nakręceni sa już coraz bardziej na to, że monopol najpewniej zostanie przełamany? Bardzo jestem ciekaw i jakkolwiek to zabrzmi, na serio postanowiłem nie kupowac już absolutnie nic do czwórki, wystarczy mi to co mam, utwierdzają mnie w tym przebranka , które mogłyby byc chociaz zrobione na całego ludzika... Ręce i gacie opadają jak powiedziałby simowy Delsu :O
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 04 wrz 2020, 22:00

Są tu już filmiki z pakietu Gwiezdne Wojny. Wyprawa na Batuu: prezentujący rzeczy z CAS oraz pokazujący jak wygląda nowy świat, to jeszcze do kolekcji dołożę film, w którym pokazano obiekty z trybu kupowania/budowania i z Debug


No, cóż są to dosyć specyficzne obiekty :(

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 05 wrz 2020, 10:18

Tak brzydkich i kompletnie do niczego nieprzydatnych obiektów, w trybie budowania jeszcze do tej pory nie było. Totalna porażka :cat_sad2:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » poniedziałek 07 wrz 2020, 11:25

Kochani, garść info z gameplay Batuu.
- na planetę możemy się dostać dzięki zwykłej rozmowie telefonicznej... Myślałam ze będzie jakaś animacja typu porwanie przez kosmitów czy coś w tym stylu, przyleci Sokół Millenium ale nie - zwykły telefon i już ekran ładowania. Jak na siłkę czy do parku... nawet James Turner, youtuber od początku pozytywnie nastawiony, powiedział ze to „antyklimatyczne”.
- plusem jest to, ze mogą podróżować grupy Simow z parceli (w tym chyba dzieci). Nie wiem jak z praca i ze szkołą - czy zlicza to jako urlop czy zamraża na jakiś czas szkoły i kariery.
- na Batuu wykonujemy zadania które wyglądają jak podejmowanie prac dorywczych. Dzięki temu nabijamy sobie reputacje u jednej frakcji za to tracimy u tej drugiej. Nie znam najnowszych domów z serii GW ale
rozumiem, ze mamy do wyboru coś w stylu Rebeliantów (dobrych), którzy maja swoją bazę- obóz w lesie i Imprerium (tu Nowy Porządek?), którzy maja siedzibę w części miasta Batuu. Trzeci obszar jest chyba neutralny i takim rządzą Łotrzykowie (czy coś takiego). U nich tez można zdobyć reputację.
- to, ze raczej nie można tam budować już wiecie... budynki w mieście (oprócz knajpy i chyba czego jeszcze) to królicze nory. Sim tam niby wchodzi i dostajemy informacje co może zjeść, jakiego robota kupić itd. Tak samo wyglada spanie - Simowie gdzieś wchodzą, jak do namiotu i mamy info ze śpią...
- nie można flirtować z tubylcami (jak sprytnie próbują ominąć problem generyki tych dziwolągów - po prostu nie ma bara bara wiec nie am dzieci). Nie wiem czy można ich zaprosić do siebie do domu w „zwykłym” simświecie.
- misje polegają na tym, ze masz dokądś pójść, kogos zaaresztować, z kimś pogadać, coś przynieść. Kiedy James robił misje nudny był sam jego filmik. The Sims to NIE JEST gra przygodowa...
- nie ma nowego occult czyli rycerz jedi... o ile wiem miecz można sobie w pewnym momencie kupić (?) - sorry, spałam na filmie trochę. Dziwne zważywszy na to, ze w filmach jedi to była elita, mogły nimi zostać osoby ze specjalnymi zdolnościami, po długim treningu. Nie wiem co na to powiedzą prawdziwi fani Wojen, to trochę profanacja. Nawet ja czuje się z tym nieciekawie.

Jak widać niewiele tu roboty dla wielbicieli budowana, kręcących romanse i dramy czy po prostu grających sobie spokojnie w życie.
Obawiam się, ze Batuu to kolejny mocno niedorobiony, okrojony pakiet do Czwórki. Okrojony, bo w ogóle nie wykorzystujący możliwości świata GW, ze sztucznymi kosmitami (dosłownie, to przecież przebrane Simy), BEZ PRAWDZIWYCH JEDI, bez możliwości latania kultowymi statkami takimi jak X-wing czy Sokół (a ich modele są w grze, szkoda ze takie małe na co zwróciła uwagę @Kropka - w rzeczywistości Sokół to olbrzym wielkości domu handlowego). Ta bieda i niedopracowana nie rażą może w dodatkach czysto domowych ale tu walą po oczach aż miło. 🤦🏻‍♀️
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 07 wrz 2020, 22:27

No to pewne na 100% nie kupuje tego i tyle :D
Zobaczymy jaki nastepny pelny dodatek bedzie bo wiadomo ze go robia. No ale juz wiemy ze to nie farma wiec sie nie podniecam. Zimowych wakacji z dodanymii nartami napewno tez nie kupie - nie wiem co oni jeszcze chca wymyslic . Jak beda wrozki to kupie bo bardzo lubilam wrozki w TS3. Ale NA PEWNO nie kupie tych wojen gwiezdnych :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 09 wrz 2020, 15:42

I na dodatek pakiet ten ma kosztować o całe 20zł więcej od dotychczasowych cen. Do tej pory bowiem płaciliśmy po 69,90 za pakiet rozgrywki. Cena tego gniota "wgniata" dosłownie - 89,90! EA mętnie się z tego tłumaczy:
https://sims.arhn.eu/2020/09/08/nowa-ce ... onic-arts/

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 09 wrz 2020, 19:00

Ocena sims4 adekwatnie spada za to na łeb więc .. skoro EA w takim momencie uważa, że trzeba podnieść ceny to przy takiej "logice" czekamy chyba już tylko aż titanic zatonie...
Brawo...
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 10 wrz 2020, 03:07

@Alibali @SimDels
Zniesiono nam "ulgę" z tytulu bycia ubogim postkomunistycznym krajem. zawsze w Polsce, Czechach i reszcie byłego obozu ceny gier EA byly nizsze niz na przykład w UK czy Francji. Wiem bo porownywałam te ceny. Teraz jak nasze wladze przechwalaja sie ze dobylismy do czolowki UNI z naszym PKB nie ma juz powodow aby traktowac te kraje inaczej i cena unijna gier EA w Euro jest dla wszystkich krajów Uni identyczna. Teraz tylko pownni nas przeneisc z regionu Czechy Rosja Polska i dolaczyc do reszty Uni i - dodajac nam inne jezyki do wyboru w Origin i pewnie tak zrobia. To ze zjawisko akurat zbieglo sie z czasem wydania Batu to przypadek wedlug mnie.

Edit
Jednak nie mialam racji . Podniesli ceny na ten pakiet nawet w Kanadzie proprcjonalnie do naszej podwyzki tez o okolo 5 USD. tam tez afera i zadaja korekty ceny. Tylko w stanach cena taka jaka byla na pakiety.
Chyba mysleli ze robia przeboj i kazdy toto kupi.. Hahaha
Wyraźnie widać ze maja zero wiedzy o wlasnych klientach i wedlug nich to sa dzieciaki albo nastolatki wielbiciele Gwiezdnych wojen. No i chyba sie natna, bo 80% ich klientw to kobiety w tym wiele w wiele juz okolo piecdziesiatki - choc jest i duzo mlodszych kobiet i wiekszosc z nich nie kocha wojen nawet gwiezdnych
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 10 wrz 2020, 15:29

Znany nam już Carl pograł w GW i... zjechał to strasznie.

Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 11 wrz 2020, 04:32

Podroz do Nudy XD
Nie robie nic innego tylko sobie nieustannie gratuluję ze nie kupilam tego g....
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 11 wrz 2020, 15:09

Jestem typem kolekcjonera, chociaż mało gram, to jednak lubię "mieć". I zwykle kupowałam co tam wylazło, lepsze albo gorsze. Czasem od razu jak się na coś mocno napaliłam, casem jak się jakaś przecenowa okazja trafiła to sobie uzupełniłam braki. To co wyszło teraz... nawet nie wiem jak to skomentować. Dla mnie to kosmiczne nieporozumienie i jawna kpina. Jakiś czas temu w oazie zaczęłam sobie budować takie kosmiczne miasteczko, coś a'la koloni na Marsie miało to być. Liczyłam że ten pakiet doda trochę właśnie takich obiektów do dekoracji tego i owszem dodaje, ale niestety nic poza tym. Dla mnie robienie tych misji jest zachowawcze i nudne. To zabawa na chwilę a potem dla kogoś takiego jak ja zostaje znów budowanie, tylko że tu nie da sie nic zbudować. do samej rozgrywki też pakiet praktycznie nie wnosi nic, bo to co dodaje (jakieś dwie aspiracje) to po prostu ochłap dorzucony na odwal się, dla zatkania ust malkontentom.
W dodatku ta cena... to już w ogóle jest jakieś przegięcie. Z budowaniem mojej kolonii doskonale póki co radzę sobie bez tego byle czego i tak zostanie. Szczerze mówiąc, nie spodziewam się już żeby do czwóreczki dodano jeszcze cokolwiek sensownego, dlatego poczynając od tego kończę moją zakupową przygodę z tą serią. Wydoili mnie już wystarczajaco i tak nie dając tego czego faktycznie oczekiwałam.
A ponieważ tejdencja do bylejakości zdaje się w tej serii zapuściła korzenie na dobre nie spodziewam się, żebym się czepiła piątej edycji z jej premierą. Zanim EA wyciągnie ode mnie jeszcze bodaj złotóweczkę, zastanowię się nie sto a sto tysięcy razy.

Przy okazji pozdrawiam Wszystkich, bo dawno nie zaglądałam na forum :).
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 11 wrz 2020, 20:32

Ojejej, rzeczywiście nie było ciebie Kat długo. Ale najważniejsze, że jesteś znów :)
Ja też nie kupię tego dodatku, chyba, że obniżą cenę o połowę w ramach jakiejś przedświątecznej promki. Póki co zakładam ruch oporu w ramach jednoosobowego strajku. Miała być farma! Chyba tego nie doczekam w simach za swojego żywota...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 14 wrz 2020, 00:54

Dołączam do waszego strajku w razie jak coś ;P Sam bez farmy przeżyje ale... tym bardziej wątpie by pojawił się jakiś naprawde fajny dla mnie osobiście dodatek większy lub mniejszy (pakiet). Z rzeczy mniej zrozumiałych w świecie simsowym wolałbym juz autentycznie park jurajski :D
Od GW włącznie nic już nie kupuję "kolekcjonersko" a jedynie wtdy jeśli EA wyda cis naprawde fajnego jak dodatek z Sulani czy Windenburgiem.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 14 wrz 2020, 12:52

Ja osobiscie lubie City Living nie dlatego by wiele wnuoslo do gry ale doceniam bary karaoke. budki z egzotycznym żarciem i nawet ten park ktory zawsze wybieram na miejsce randek. Do baru karaoke w "mieście" wysyłam sima gdy chcę mu dac wakacje od myszki w sobote aby sobie mógł pogadać z kim sam bedzie chcial i mogl zamowic jakis drink -sam z wasnej woli, (choc przewaznie na jednym drinku sie nie konczy i wraca do chaty o 3 nad ranem na czworakach - samo zycie XD) Takie wakacje od myszki pozwalaja pikselowi powoli wyrobic sobie choc pozory indywidualnosci i bardziej jest skory by zaczynac jakies interakcje, a nawet próby podrywania sam z wlasnej woli, o ile mu sie panna podoba - co zdarza sie szalenie rzadko ale jednak zdarza. Eko dodatek doceniam za mnostwo zajec ktore sim moze wykonywac w domu. Uniwersytet praktycznie mi sie nie przydaje tak samo jak Zostan gwiazdą - bycie gwiazdą jest uciazliwe, a studentem nudne, Lubie Przygode w Dzungli i kocham Sulani. Do Go to work praktycznie nie wracam choc swego czasu bardzo lubilam kariere Naukowca. Magie i czary wykorzystuje sporadycznie -ale doceniam sprzatanie kaluz i czyszenie szafek jednym gestem no i latanie na miotle. Nie wyobrazam siobie gry bez SPA wyposazone obowiazkowo w wanne z hyfromasazem -z Perfect Patio tylko tam mozna spotkać ładne masazystki i barmanki! Bez dziargania na drutach moglabym sie obyc calkowicie - no ale ten dodatek dostałam w przezencie XD
W sumie kazdy dodatek wniosł jakis maly element i wzbogacil mi gre - czasem w malym stopniu a czasem tak jak Eko czy Sulani zmienil gre na lepsze - no sa wyjatki oczywiscie jak Strangerville czy ten kosmiczny - ale mam nadzieje ze jednak nastepny dodatek bedzie przyjemna niespodzianka. Jesli nie - no to trudno. Najwyzej go nie kupie
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » środa 23 wrz 2020, 21:30


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 01 paź 2020, 16:45

Co sądzicie o tej tajemniczej fotce, którą umieścił Karolek na DOT=ce? :a_tounge2:
nn.jpg

Napisał, że się bardzo cieszy, ale nic więcej nie może póki co - dodać


https://sims.arhn.eu/forum/topic/tajemnicze-obrazki/

Powiększyłam fotkę, siedzę i kminię, że to z prawej na dole wygląda mi na bank na kotwicę w zbliżeniu, w głębi widać jakieś wielkie paki cargo... Co to może być :a_sad: ... Po wyprawie na Batu może wyślą nas na dno, a to co widać, to fragmenty Titanica? :cat_mwaha2:

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 01 paź 2020, 19:39

A to fotki z Brindleton Bay :09-winking-face:


page.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”