Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Alibali » sobota 16 lip 2022, 00:03

@SimDels - Miszka! Będą te zaokrąglone ściany. Chyba taniec wdzięczności dla Paralives wszyscy simowi budowlańcy odtańczą, bo nie ulega najmniejszej wątpliwości, że te ściany zawdzięczamy Paralives - EA nie darowałoby sobie, by ich konkurencja zakasowała :cat_mwaha2: Po siedmiu latach doczekaliśmy się więc. Lepiej późno niż wcale.
Do tych zakrzywionych ścian można dostawić okno, drzwi etc... Duże okno ładnie się wygina, dopasowując do krzywizny ściany.



okno.jpg

Tę nowinkę podali w ostatnich minutach live'u, spryciarze :P bo ogólnie idea szkoły jakoś mnie nie powaliła - nadrabiają więcej miną. Ale dodatek na pewno kupię.

Najbardziej w tym pokazie rzuca się w oczy mnogość nowych ubrań dla nastolatków, fryzury też są spoko. Dojdzie nam dużo nowych mebli, zauważyłam komputer z dużuym zakrzywionym monitorem - ładnie się prezentuje. Ale najbardziej spodobały mi się jajowate fotele wiklinowe do ogrodu, a także różnorakie sofy z rozrzuconymi na nich poduszkami, rzuconymi na oparcie pledami... Nadaje to jakiejś namiastki naturalności simowym wnętrzom.
Liczyłam na tę relację z DOTsim - GlossyGem obiecywał w trakcie live'a tłumaczenie, ale chyba mu zabroniono, bo na wklejonym tu na forum linku pokazała się informacja, że film jest prywatny. Więc nie dowiedziałam się za wiele. Może ktoś tutaj to wszystko - oczywiście w skrócie - napisze.
Ostatnio zmieniony sobota 16 lip 2022, 15:51 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » sobota 16 lip 2022, 10:14

Jak zobaczyłam te zaokrąglone ściany to też od razu pomyślałam o konkurencji i że nic tak nie motywuje leniuchów do roboty jak zdrowa konkurencja właśnie :). Bardzo mnie cieszy ta opcja, bo w oczywisty sposób zwiększa możliwości naszym budowlańcom. Pewnie nie raz sama z niej skorzystam, tym bardziej, że okna ładnie wpasowują się w te ściany. Podglądałam chwilkę temu jakiś filmik na yt, gdzie właśnie autorka obczajała wszystkie te nowe budowlane opcje. Z tego co zauważyłam, chyba nie każde okno da się wstawić, ale to już raczej drobiazg wobec faktu, że ściany jednak się pojawiły i można je całkiem funkcjonalnie wykorzystywać :). Marzyły by mi się jeszcze zaokrąglone baseny, ale to takie tam tylko moje fantazje ;)

Link do tego filmiku, który oglądałam:
https://www.youtube.com/watch?v=6l1FXRG_4pE
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 16 lip 2022, 16:48

@Alibali , @Katel Ave! Faktycznie leniuszki nie chciały pozostać w tyle, zmiennowielkościowych mebli i okien się nie doczekamy (bo kto by wtedy kupował simtyliard kitów i innych paków do gry?) ale miło, że ekipa EA tak żywo zainteresowała się Paralives i będą okrągłe ściany nagle niby przypadkiem po 7 latach od premiery gry :D Brawo EA, może za kolejne 2 lata dojdą konie bo pewnie wtedy już Paralives sie ukaże i nie daj Simie jak będą tam konniki na starcie (sic!)
A tak na serio to są super wieści, ożywi się kreatywność (galeria znów padnie ze 3 razy) i ja sam znów mam większa ochote na budowanie czegokolwiek już teraz jeśli będą takie możliwości bo to naprawdę bardzo dużo zmienia choć mam takie obawy jak Katel, znając pazerność EA nie zdziwię się jeśli to będa wybrane okna, którymi wydawca gry będzie kusić do kupna kolejnych paków, dodatków czy kitów (do okna rzecz jasna ;) ) i mam obawę, że sam się pewnie dam naciągnąć na każdy kit z powodu jednego okienka jeszcze bardziej niż dotychczas :D Ale może tak źle nie będzie i jednak będzie to jakoś "ustandaryzowane"?
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 16 lip 2022, 19:58

Może nie będzie tak żle. Glossy napisał u siebie: warto również wspomnieć, że nowe ściany będą w pełni funkcjonalne. Oznacza to, że będziemy mogli na nich umieszczać drzwi i okna. W tym celu pomoże nam specjalny filtr, który pokaże nam odpowiednie obiekty, które idealne wpasują się w krzywiznę danego pomieszczenia. Na transmisji mogliśmy zauważyć, że filtr podzielono na trzy kategorie: płaskich ścian, lekko zakrzywionych i tych najbardziej zakrzywionych. Funkcja ta na pewno ucieszy wszystkich fanów budowania w The Sims 4.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 17 lip 2022, 08:52

Faktycznie, po obejrzeniu "lajfa" (bo ostatnio byłem zabiegany więc nic wcześniej nie oglądałem) jestem spokojny, będzie można szaleć :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 17 lip 2022, 20:13

WRESZCIE! W sensie ile można czekać na te okrągłe ściany? Z drugiej strony już nie mogę się doczekac bugów związanych z umieszczaniem tam mebli xD Ale fingers crossed - może akurat TO ktoś przetestuje xD

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 17 lip 2022, 23:33

Tutaj jest ciekawy artykuł o nowościach wprowadzanych wraz z tym szkolnym dodatkiem. Doczytałam, że nastolatkowie będą mogli golić zarost nie tylko z twarzy, ale i nóg czy pleców. Owłosienie ciała dojdzie w łacie poprzedzającej dodatek, ale porost włosów będzie możliwy po zainstalowaniu Licealnych Lat. Wraz z tym liceum przypomnimy sobie jak to drzewiej bywało z tymi paskudnymi krostami głównie na twarzy, bo nastolatkowie w Copperdale będą się z tym borykać. Więcej wiadomości poczytajcie sami


https://www.platinumsimmers.com/article ... formation/

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 18 lip 2022, 03:32

Jestem absolutnie podekscytowana tymi ścianam! Ewidentnie zawdzieczamy to Paralives :cat_mwaha:
Jakie piekne domy teraz będzie mozna budować!
P.S
lość obiektów w do CAS w tym nowym dodatku powala! samych fryzur damskich jest 14! I są to śliczne włosy - troche takie jak wlosy modziarzy.
Te z trybu kupowania juz mniej ekscytujące choc w oko mi wpadly piekne łozka i jest troche eleganckich mebli ale tez starsznie duzo tego doszlo i wszystko w rekolorach wiec mozna bedzie tworzyc z tego fajne zestawy. (ogladalam na filmiku wiec zdjec nie mam) Parcel jest 14 - wiec tez sporo. Jak na razie to sie fajnie zapowiada :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 23 lip 2022, 14:12

Nie wiem jak Wy, ale ja czekam z wielką ciekawością, zarówno na aktualizację, która wniesie sporo darmowych i fajnych rzeczy, a przede wszystkim na sam szkolny dodatek :19-slightly-smiling-face:

Tutaj są filmiki wrzucone przez KOSmo na YouTube. W jednym prezentuje rzeczy z CAS i trybu budowania, a w kolejnym ciekawostki z samej aktualizacji.












:20-hugging-face:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 02 sie 2022, 21:35

A tutaj do listy bugów po wprowadzeniu łaty należy dodać jeszcze to - Simowie wymierają, a babcia chce bara-bara z wnuczkiem. Kosmiczna masa błędów po aktualizacji The Sims 4

https://sims.arhn.eu/2022/08/01/simowie ... he-sims-4/

Edit - naprawili to podobno. Jest już łata do łaty (szybko się tym razem uwinęłi)

https://sims.arhn.eu/2022/08/02/aktuali ... e-relacje/

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » niedziela 07 sie 2022, 10:56

Podobno są problemy z oknem, przez które simy mogą wychodzić. Czy ktoś wie w jaki sposób je umieszczać wraz z drabinkami żeby działały :17-kissing-face-closed-eyes:
Bobi ma jakiś problem z tymi oknami lub drabinkami.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 07 sie 2022, 14:39

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Wszystkich BUDOWLAŃCÓW o pomoc.

Zbudowałam dom: parter ściany średnie, piętro niskie. W planach chciałam dodać nowe okno dzięki, któremu nastolatek może wymykać się z domu niepostrzeżenie - no i klękłam. Okno na piętrze obojętnie gdzie je dołożę pokazuje komunikat: " ten obiekt nie będzie działał w tym miejscu"... mimo to można go umieścić na ścianie. Niestety od wewnątrz okno można jedynie "zablokować dla..."
Natomiast drabinka postawiona pod nim nie działa ani na wejście po niej, ani na zjazd z piętra.
Nie jestem tak wprawnym budowlańcem abym rozwiązała ten problem samodzielnie, dlatego też szukałam filmiku instruktażowego licząc na to, że ktoś pokarze jak się to buduje - niestety chwilowo takich filmików nie znalazłam. Dlatego jeśli ktoś potrafi pomóc będę wdzięczna.

P.S Czy ktoś spotkał się w Licealnych latach z kostka Rubika, która w zwiastunie była pokazana ?... bo albo powróciła zaćma, albo produkt końcowy nie pokrywa się z reklamowanym.

Z góry dziękuję za wytłumaczenie mi gdzie robię błąd :( Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 07 sie 2022, 15:56

@Alibali
Bara-bara babci z wnuczkiem EA nie przewidziała :cat_mwaha: Nawet dla zwolennikow swobody seksualnej to chyba było za duzo. Pewnie dlatego szybko i bez roglosu (bez infa o patchu) to naprawili

@bobas52 @Kropka
Przykro mi ale nie mam pojęcia jak to powinno być zrobione. Widzialam na filmie Youtubera z rozgrywki, ze to dziala nawet na oknie umieszczonym na parterze - chlopie przełozylo nogę przez okno, stanęło nią na ziemi - nie uzywając zadnej drabinki - i juz było wolne. Ale nie miałam wtedy pojecia, ze mam zwrocic uwage na wysokość ścian!
W moim domku tego nie uzywalam bo to byl modern i te okno mi tam nie pasowało.
Kostka rubika w grze nie istnieje choc jeszcze nie przeszukalam hidden debug z tego dodatku, Ale wydaje sie ze w grze tego nie ma. Jak przeszukam potwierdze czy jest czy nie ma
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 07 sie 2022, 16:39

@kreatora Elu :hearts/heavy-black-heart: w pierwszym momencie podejrzewałam, że być może dom nie może posiadać fundamentów, ale to byłby nonsens.
Później uznałam, że moja nastolatka nie wychodziła tym oknem bo mieszkała sama, tym samym nie musiała się wykradać z domu. Dodałam jej rodzinę i chwilowo cierpliwie testuję. Chociaż tak na zdrowy rozum, okno i drabina powinny działać bez względu na fakt posiadania czy nie posiadania opiekunów.
W końcu obejrzałam wszystkie posesje z nowej okolicy ze szczególnym uwzględnieniem tej, na której mieszka filmowa simka wychodząca przez okno. Możecie zrozumieć moje rozczarowanie gdy okazało się, że Molly (chyba tak jej na imię) w całym domu nie posiada przedmiotowego okna.
Jest ono wmurowane w domek na jednej z najmniejszych parceli:

Copperdale1.jpg

i żeby było śmieszniej albo trudniej do podpatrzenia, to nie ma do niego dostępu, bo jest na poddaszu, które nie jest użytkowe :o . Sama nie wiem co o tym myśleć.

Na chwilę obecną nie mam więcej pomysłów, dlatego zwróciłam się o pomoc, bo w Was jedyna nadzieja. Zaznaczam, że drabinę pobierałam z drabin do budowy, bo są jeszcze drabiny dekoracyjne. Sherlock Holmes chyba rozwiąże tą zagadkę budowlaną :D

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 07 sie 2022, 17:28

hyba wdzialam ta akcje w ktoryms filmiku James Turner
https://www.youtube.com/channel/UC65SbK ... F7Uzinkgdg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 08 sie 2022, 15:00

Już chyba wiem ale nie wiem czy teraz dam radę przetestować; myśle że jedna kratka tarasu pod oknem i na ta kratke wstawic drabinę (pod nią) wtedy chyba to będzie działać, może tez gra nie będzie krzyczeć że okno w danym miejscu nie będzie działać, myśle że takie będzie rozwiązanie ale potwierdze jak przetestuje chyba ż ektoś pierwszy to zrobi to niech da znać. https://bestgamingtips.com/sims-4-sneak-out/
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 08 sie 2022, 17:54

@bobas52 - Bożenko, Michale, Elu, przetestowałam to i u mnie niestety też okno nie działa. :85-smiling-face-horns:
Okno.jpg
Po drabinie, jak widać wchodzi swobodnie i mimo tej jednej kratki nie potrafi wyjść oknem. Gdy zaczynałam grać tym dodatkiem, to wybrałam starter EA na działce 15x20, i tam przy wejściu dołożyłam z lewej strony takie okno. Dom jest na podmurówce, ale jest tam tarasik, więc była ta jedna kratka. Raz udało mi sie wyjść nastolatkiem przez to okno, ale wcześniej dostał telefon z zaproszeniem typu " spotkajmy się wieczorem w ... nie pamiętam gdzie XD ". Nie można było wtedy od razu podróżować tylko czekać do wieczora i wtedy okno miało opcję "wymknij się ". Jednak to było jeszcze przed poprawką do aktualizacji. Teraz już takiej informacji nigdy nie dostałam.
Ten dodatek moim zdaniem nadal jest totalnie skopany :86-imp: Mam trzech nastolatków, każdy posiada inną aspirację nastolatka, i we wszystkich trzech dochodzę do poziomu 2, a trzeci jest nie do wykonania! Np. Simka miała mieć 250 obserwujących na tym Króliczku, ma ponad 1000 i nie zalicza jej tego. :23-face-one-eyebrow-raised:
Masakra, chyba poczekam aż naprawią te wszystkie błędy, bo nie można w to grać.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 08 sie 2022, 19:39

Kochani :hearts/heavy-black-heart: nie wiem jak Wy, ale ja czuję niesmak. Najpierw grę popsuła aktualizacja a teraz dodatek, który ilością błędów dorównuje "Ślubnym historiom".
Sceptycznie podchodziłam do zakupu "Licealnych lat" i jak widzę niewiele się pomyliłam.
Zrobienie okna, które działa wybiórczo niczym na "pilota" poprzez zaproszenie na wieczorne spotkanie, to pomysł kuriozalny... natomiast samo rozreklamowanie tego to prawdziwy majstersztyk :a_bravo: .

onko ucieczek.jpg

Zastanawiam się czy pozostawić tą atrapę czy ostatecznie zlikwidować :?
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wytłumaczenie: Elu :14-face-throwing-a-kiss: Miśku :14-face-throwing-a-kiss: Gabi :14-face-throwing-a-kiss:

P.S wg.zdjęcia, które wrzucił Michaś drabinka powinna opierać się nie na oknie, tylko na jedno kratkowym gzymsie :idea: przy okazji wypróbuję ten pomysł.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 09 sie 2022, 14:55

Zmobilizowała się i zgodnie z Miśkowym zdjęciem zbudowałam jeszcze jeden dom, tym razem z tarasikiem na jedną kratkę. Faktycznie kiedy pod oknem jest tarasik okno da się dołożyć bezproblemowo. Niestety na tym kończy się możliwość jego użytkowania. Owszem sim może nawet wejść po drabince i ... zablokować lub odblokować przedmiotowe okno.
Jako dowód przesyłam zdjęcie nowej posesji.
nowy projekt.jpg

Podsumowując wychodzi na to, że korzystać z niego można jedynie po wcześniejszym zaproszeniu "spotkajmy się wieczorem" :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 09 sie 2022, 20:35

@bobas52 @Ktosik @SimDels
Nie trzeba zaproszenia
https://answers.ea.com/t5/Game-and-Mod- ... 249#M20266

Najpierw zamykasz drzwi do pokoju nastolatka (zablokuj dla rodzicow) nie wiem czy to jest niezbedne czy nie ale na polskim forum gracz napisal ze to nalezyy zrobic, aby rodzice sie nie połapali ze zwialeś (dowcip?)
Na angielskim nic o tym nie ma

Okno na pietrze
Pod oknem nie moze byc pionowej sciany Nie mozna przejsc bezposrednio z okna na drabinę. Drabina nie moze być pod oknem ale obok okna
Droga przez okno jest - okno potem tarasik - moze byc przykryty daszkem - tarasik musi miec wysokość podlogi pokoju x którego sim wylazi -- potem drabina czy ta kratka - ziemia
Te zejscie bedzie dzialac i bez znaczenia jest czy dom ma fundamenty czy nie. Wystarczy ze drabina jest oparta o ziemię

Okno na parterze dziala troche inaczej
Takie okno na parterze dziala bez problemu o ile dom nie ma fundamentow.
Jesli masz fundamenty to pod oknem na parterze musisz dostawic tarasik. Ten tarasik( jak wyzej) musi byc wysokosci podlogi w pokoju z ktorego sim wylazi - tam nie potrzebujesz nawet drabiny ale jesli tarasik jest wysoki to potrzebujesz schodów (zasada jak z drzwiami) - jesli fundament i tym samym tarasik są baaardzo wysokie, to mozesz obok tarasiku dostawic drabine oparta oo ziemie rownolegla do okna. Ciekawejak by to dzialalo u Misoia w wiezowcu...czy drabina by sie wydluzyla az do tarasu?

@bobas52
W twoim domku musialabys przesunac te okno w prawo nad ten daszek co wystaje troche ze sciany, pod nim dostawic tarasik (nad tym wejsciem na ganek), daszek obrocic i wysunac o jedna kratke aby przykyl ten tarasik i obnizyc ten daszek na maksa. . Drabina nawet stoi tu dobrze i powinna dzialac. Mozesz spoko wywalic te dwie drabiny z lewej i zostawić tylko ta z prawej, koło schodków, ktora stoi idealnie.

EDIT
@SimDels
Widze ze wpadlismy na to równolegle bo nie zauwazylam twego posu w czacie. Ja wpadlam na to bo musialam poszukac odpowiedzi dla polskiego gracza na AHQ PL i wlazłam na angelskie AHQ
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”