Błędy w TS4 - poczekaj aż naprawią, zanim się zdenerwujesz.

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Błędy w TS4 - poczekaj aż naprawią, zanim się zdenerwujesz.

Post autor: Aericia » piątek 28 cze 2019, 15:00

Na pierwszy ogień błędy, jakie wyłapałam w Wyspie:

- nie liczcie na podobieństwo syrenich potomków do rodziców. Czytałam, że to oficjalnie zgłoszony problem (chyba na forum USA, albo moze na Simholic na Facebooku), ale to moze @kreatora jeszcze potwierdzi.
Na razie dzieciaki są kompletnie niepodobne do rodziców, nic się nie zgadza w ich wyglądzie i to jest radosna twórczość. Jedyna rada to powstrzymanie się z reprodukcją albo zabawa w CAS z genami (względnie ręczne poprawianie wyglądu dziecka)

- syreny nie mogą snurkować, dlatego niektóre zadania związane z karierą ekologa na ścieżce oceanografa są niemożliwe do wykonania. NIE i koniec, interakcja przy boi nieaktywna. Nie wpływa to jakoś na ocenę pracy ale mocno frustruje i mam nadzieję, że to jakoś poprawią, bo bzdura na resorach, żeby syren był gorszym nurkiem od zwykłego Sima.

A teraz utrudnienie wkurzające (to nie jest błąd!). Syreny nie mogą wychodzić z oceanu po drabince! Serio! Mimo że i tak zamieniają się w człowieka przed wyjściem z wody czy wskoczeniem na łódź czy materac, z jakiegoś powodu twórcy gry dodali utrudnienie, że płetwale po drabinkach to njet. Dlatego przygotujcie się na mozolne opływanie domku i wyłażenie z wody na plaży.
Mam nadzieję, że i to zmienią, bo sensu w tym wielkiego nie ma.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 28 cze 2019, 23:41

Zgłoszony .. zgloszony na USA Help - tam jest jeszcze wiecej bledow z Syrena - bo ona ma ukryte cechy i te sa tez spieprzone,
To juz odkrycie znajomego modziarza - znaczy ona powinna miec te cechy od startu ale ich nie ma - dopiero kiedy wejdzie w interakcje z twoim simem to one sie właczaja. Modziarz wlosy z glowy sobie rwie bo nijak fixa do tego nie moze zrobic. Na razie nie moze, bo mu EA scriptow do syrenki jeszcze nie dala. Okazuje sie ze EA czasem im daje kody wybranym tym modziarzom od fixów gry no a potem uzywa ich rozwiazan do patchów za frico XD wiec jakaś nadzieja jest.
Jeden modziarz sie tak wkurzyl za spieprzenie notatnika sima ze zrobil wlasny fix i opublikowal ten fix na EA help uprzejmie proszac zeby EA to wykorzystala i dodala linijke brakujacą w skrypcie notatnika ktora on im na tacy daje, bo mu sie nie chce tego jako modu publikowac.
Na moje tam w EA maja za malo pogramistów a za duzo roboty. Nie rozumiem jak przy takich zyskach ma sens oszczedzanie na pensjach dla dodatkowych programistów. Ci co sa po prostu nie wyrabiają z robotą.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 29 cze 2019, 11:35

Kolejna rzecz - wampiry nie mogą już medytować! Chyba raz mi się udało na zewnątrz domku, raz, poza tym kaplica. Nieważne czy jest w środku, cyz na zewnątrz, jak daleko jest od obiektów, innych Simów - macha ręką i tyle. :/
Taki fajny dodatek ale chyba za szybko wypuszczony, bo dawno takiej bugowni nie widziałam! :€
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 29 cze 2019, 12:00

Simka syrenka mojej wnusi wczoraj koncertowo przepłynęła... pod piaskiem. Nie może też spożytkować tych wielkich głazów z lawy - nie może nic z nimi zrobić. Przez moment sądziłam, że to kwestia czasu potrzebnego na ostygnięcie bryły, ale gdy już po kliknięciu na bryłę pojawiają się jakieś opcje - to simce natychmiast się kasują. Głazy stoją w takim miejscu,że zewsząd jest dojście, nic nie blokuje dostępu do nich. Przeniosłam je z tarasu na grunt, sądząc że to coś zmieni - ale nadal nic... :( Czy to też bug? A może potrzeba jakiejś umiejętności?

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 29 cze 2019, 16:05

Zauważyliście, że nie ma kaprysów związanych z Wyspą? Odchodzą powoli od systemu pragnień w Czwórce. Chciałabym osobiście spotkać tego, kto ten wadliwy system wymyślił i bym mu nawrzucała ile wlezie za partaninę. Jedna z najfajniejszych rzeczy w Simsach, personalizująca właściwie ludziki, nadająca im odrobinę człowieczeństwa została olała przez twórców. Zła jestem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 29 cze 2019, 22:59

@Alibali - ja tak miałam z czyszczeniem wyspy. Moja simka po prostu nagle przestała to robić. W sensie dałam jej polecenie by posprzątała, a ta wykonuje ruch jakby coś jej blokowało dostęp itd. i ostatecznie nie sprząta. Pomogło naprawienie gry, ale później błąd pojawił się znowu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”