The Sims 4 Kompaktowe Wnętrza [RECENZJA]

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

The Sims 4 Kompaktowe Wnętrza [RECENZJA]

Post autor: Tokusa » sobota 15 lut 2020, 17:00

Ta niby-recenzja mojego autorstwa powstała za sprawą grupy "SIMHOLIC" [gdzie wisiał konkurs, gdzie do wygrania były tytułowe akcesoria] i na prośbę/sugestię @Angel92.
Jeśli dział który wybrałam nie pasuje do tego typu postu, proszę dać mi znać i/lub przenieść temat tam, gdzie będzie bardziej prawidłowo.


____

Na pierwszy ogień idzie tryb CAS

Obrazek
Obrazek
Jak to często w akcesoriach bywa, liczba fryzur nie powala na kolana. Mamy dwie "tylko dla kobiet" i dwie współdzielone z mężczyznami. Mężczyźni fryzury "tylko dla siebie" nie dostali żadnej. Chociaż (moim zdaniem) fryzury nie są jakoś szałowe, to trzeba przyznać, że ich wykonanie jest dużo lepsze od tych, które widnieją w podstawie gry (i które jeszcze nie zostały zaktualizowane). Wszystkie fryzury są krótkie, ale dobre jakościowo. Moim osobistym faworytem są błyszczące loczki. Nie mniej jest tego troszkę za mało. Nie obraziłabym się za fryzurkę lub dwie (z grzywką) dla panów.

Obrazek
Obrazek
Przyznam, że podobają mi się akcesoria dla simów, chociaż znowu bieda piszczy. Mamy cały jeden naszyjnik, kolczyki (również w liczbie 1) i współdzielone z panami okulary, które szkoda, że nie mają brązowych oprawek.
I co ciekawe, z dekoracji to wszystko, brak zegarków na rękę, czy bransoletek, ba, nie dostaliśmy nawet jednej pary butów czy kapci.

Obrazek
Obrazek
W przypadku kobiecych ubrań mam mieszane uczucia. Wbrew pozorom patrząc na to, do czego przyzwyczaiły nas akcesoria do tej pory, ubrań mamy całkiem sporo (i że tak kąśliwie dodam: wciąż wyglądają lepiej od tych z akcesoriów "modowych". Patrzę na ciebie, Moschino.) nie mniej mam wrażenie, że ich jakość pozostawia trochę do życzenia.
Ludzie odpowiedzialni za stroje w TS4 często tworzą ubrania, które się rozjeżdżają na np. dużych piersiach, mięśniach czy szerokich barach, przez co ubrania się pikselizują czy też rozmywają. Tak i w przypadku Masahiro (mojej modelki) widać, jak wzór sweterka na jej piersiach nagle gubi jakość. W samej grze nie będzie to sprawiało większego problemu i sweterek będzie wyglądał ładnie (patrząc z dala, a nie z kamerą przybliżoną maksymalnie na cycki), nie mniej można się było troszku bardziej do tego przyłożyć.
Boli mnie też, że nie podołali ze zdecydowaniem się w sprawie naszyjnika w ubranku numer cztery, ponieważ mały jego kawałek chowa się pod materiałem, a reszta nie.
Stroje "na całe ciało" i "dół" wypadły nieco gorzej na tle "góry", ale wciąż są to ubrania lekkie, stawiające przede wszystkim na wygodę.

Obrazek
Obrazek
Panowie wyjątkowo dostali ubrania w takiej samej liczbie, jak panie. I chociaż nie ma żadnego stroju "na całość", muszę przyznać, że "góra" prezentuje się całkiem nieźle, wyglądając dobrze nawet na mocno umięśnionym simie (w TS4 jest ten problem, że spora ilość ubrań po prostu nijak nie pasuje do panów z muskulaturą Rambo z czasów jego świetności). Rozczarował mnie jednak "dół". Musiałam dwa razy sprawdzać, czy to nie są aby przypadkiem po prostu te same spodnie tylko w innym kolorze i wrzucone jako dwa. I cóż, nie licząc nogawek w przypadku jednych dresów, te spodnie wyglądają identycznie.

CAS daje nam łącznie 4 fryzury (i ich kopie dla nastolatków, dzieci i małych dzieci), 8 damskich ubrań, 8 męskich ubrań, 2 akcesoria dla pań i 1 okulary dla pań i panów, co łącznie daje 23 przedmioty. Kopiowanych fryzur dla pozostałych etapów rozwoju nie liczę.

-> Czy jakikolwiek ciuch jakoś mnie zachwycił? Sprawił, że zapiszczałam "pragnę to!"? W sumie nie. Ale podobają mi się góry strojów dla pań i panów. W końcu dostaliśmy ładne sweterki, które w sam raz pasują na zimniejsze pory roku! I mimo, że nie piszczę na to jak fanki Roberta Downeya Jr, gdy ten się uśmiecha, to wciąż jestem zadowolona z rodzaju ubrań jakie dostaliśmy; lekkie, "po domu", wygodne.
Szkoda tylko, że poskąpiono z fryzurą dla panów i że dostaliśmy spodnie na zasadzie "kopiuj wklej". Podobają mi się akcesoria dla pań (ale niech EA naprawi ten naszyjnik!), okulary już mniej. Samych fryzur nie wiem czy użyję, po prostu wolę simki z długimi włosami, ale na pewno cieszy mnie fakt, że przypadkowi simowe w sąsiedztwie będą pojawiać się z większą ilością fryzur. Nawet jeśli to tylko całe cztery.
_______________

To teraz czas na tryb budowania i życie!
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
^ Wraz z akcesoriami doszły nowe ustawienia parceli. Mamy teraz do wyboru typ "Malutki dom mieszkalny", który na trzy podkategorie. 1) Mały Dom, 2) Malutki Dom, 3) Tyci Dom, każdy z nich musi spełniać wymagane warunki by zdobyć bonusy widoczne na zrzutach ekranu powyżej. Słowem- im mniejszy dom, tym więcej bonusów sprawiający, że życie naszych simów jest jeszcze lepsze. Stawia to pewne wyzwanie w kreowaniu ciekawych małych domków o określonej wielkości. Wszystko by zachować bonusy!
Ciekawi mnie, czy w przyszłości czeka nas pakiet z wielkimi willami, by wyrównać jakościowo zalety życia w wielkim jak i małym domku...

Obrazek
W akcesoriach tych mamy 36 przedmiotów [z drzwiami) + trzy rodzaje gotowych pokoi. W zamierzeniu są to przedmioty własnie "kompaktowe", mające na celu usprawnienie życia w małych domkach. Zobaczmy, czy się sprawdzają!

Obrazek
Obrazek
^ Na pierwszy ogień idzie mocno reklamowane składane łóżko, są dostępne jego cztery różne wersje. 1) Składane z kanapą, 2) składane bez kanapy, 3) Składane z kanapą i półką na książki, 4) najszersze składane z pełną meblościanką, bez kanapy. I prze państwa... To nie jest do końca kompaktowy przedmiot. Jasne, można łóżko złożyć przez co sim ma więcej miejsca na to by wykonywać inne interakcje jak np. przytulenie innego sima czy ćwiczenie zaklęć, ale rozłożone łóżko zajmuje tyle samo miejsca, co zwykłe, więc tak czy siak potrzeba zagospodarować dla niego całkiem sporą sypialnię. Wciąż jednak zdaje to egzamin, jeśli chcemy w sypialni postawić telewizor. A wtedy składamy łóżko, hop przed kanapę i można oglądać "Dlaczego Ja?".
Dlaczego zamiast tego twórcy nie rzucili w nas łóżkiem piętrowym? Sprawdziłoby się dużo lepiej w tego typu akcesoriach.

Łóżko to można ulepszać, ale i tak słyszy się, że bardzo wysokie jest prawdopodobieństwo śmierci poprzez zmiażdżenie nim, gdy się je rozkłada. Powstały nawet mody, które tę przyczynę śmierci całkowicie wyłączają, sprawiając, że łóżko znów jest w pełni bezpieczne.

Obrazek
^ Moim ulubionym przedmiotem w tych akcesoriach, jest ta wielofunkcyjna półka na książki z telewizorem i radiem. To jest świetny kompaktowy przedmiot! Zajmuje mało miejsca a ma niemal wszystko, czego trzeba. Brakuje mi w tym tylko konsoli do gier.

Obrazek
^ DZIWI MNIE brak jakiegokolwiek przedmiotu dla kuchni. Nie mamy małej lodówki, czy też małej lodówki, którą moglibyśmy schować pod blat. A to aż się prosiło! Podobnie jak o skonstruowanie pralki, którą można schować w blacie. W przypadku tego drugiego rozumiem, że chodzi o ograniczenia związane z akcesoriami "Wielkie Pranie", ale lodówka? Byłaby idealna dla tego rodzaju pakietu. Smutno mi też, że nie dostaliśmy żadnego ciekawego prysznicu. Mamy toaletę, mamy umywalkę, mamy nawet lustro! Ale umyć się już nie ma gdzie.

~~~~

Podsumowując:
Akcesoria te nie są idealne, ale nadal w moim rankingu znajdują się wyżej od chociażby "Wytwornego Przyjęcia" czy "Mój mały zwierzak". Są to pierwsze akcesoria, które wprowadzają nowy typ parceli i są one całkiem przyzwoicie wykonane, nawet jeśli twórcy byli ślepi na prośby o kręcone schody (zajmujące mało miejsca i idealnie pasujące do małych domów), mini lodówki czy łóżka piętrowe. Jak wspomniałam wyżej, mimo że możliwość budowania domków mieliśmy od zawsze, i nie potrzeba do tego tych akcesoriów, podoba mi się jakie wyzwanie nam daje budowanie w określonej liczbie kratek, a także bonusy jakie ze sobą niosą coraz to mniejsze domostwa.
Ilość przedmiotów w trybie budowania czy kreowania postaci co prawda nie jest jakoś powalająca, ale wciąż są to ładne ubrania i "sympatyczne" przedmioty (tylko dlaczego w jednej lampce stojącej jest ponoć półka na małe rzeczy, a tak na serio to ona nie działa?), tylko można się było do tego bardziej przyłożyć.
Są to też akcesoria, więc nie powinno się oczekiwać cudów z pakietów czy pełnych dodatków. Czy "Kompaktowe Wnętrza" są warte zakupu? To już pozostawiam w ocenie wam.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 15 lut 2020, 22:18

Wykonałaś ogromny kawał dobrej roboty Toku tą recką! Lubię formę video jednak wolę na spokojnie przeanalizować foty i co ważne, dobrze kiedy autor recenzji jest obiektywny na max czyli wymienia również potencjalne wady danego pakietu a nawet - czego nie omieszkałaś zrobić - wyrazić opinię o tym co jeszcze mogłoby a może nawet powinno, znaleźć się w akcesoriach. Rzeczywiście kompaktowa lodówką czy łôżko piętrowe byłyby kolejnym punktem w tym paku no ale jak wiadomo nie od dziś wydawcòw charakteryzuje hmm... Pośpiech :) dzięki za sporo wyjaśnień odnośnie działania parceli, wszystko dokładnie zobrazowane. Trochę nie rozumiałem konceptu mini domków ale teraz myślę że taka zabawa na punkty może dawać nieco frajdy. Ubranka zwłaszcza dziewczyńskie wydają mi się całkiem fajne choć i kurtałki dla panów też niczego sobie. Mi osobiście koncept małych domków/mieszkanek jakoś kojarzy się z Japonią gdzie wszystko też wydaje się być takie trochę kompaktowe dlatego nie mając jeszcze tego paku myślę że wykorzystam składane wyro i resztę rzeczy przy takich klimatach, bynajmniej to co mi się w miarę w ten styl wpisze. Tak myślę, że podobnie jak dałoby się dać tu upragnione kręcone schody (wreszcie ) tak dałoby się też zrobić tu trochę takiego japońskiego klimatu przy okazji no ale jak wspomniałaś to tylko akcesoria i teraz myślę, że jak na takowe to zawartość i możliwości są chyba całkiem ciekawe. Myślę że jak będzie jakaś promyka to się skuszę (bez promki cena przesadzona), trochę dzięki Tobie a zatem dzięki wielkie za tak dokładną reckę 👌
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 21 lut 2020, 14:19

Dziękuję Tokusico w imieniu służb... Wszelakich. Fajna i ciekawa recenzja. Jeśli miałam jakieś wątpliwości co do zakupu - tą recenzją je rozwiałaś... Dla jednej jedynej fryzury, która mi się spodobała nie zapłacę 50 zeta, jak to zrobiłam dla okien w Moschino. Bardzo zresztą podobną stworzył już dawno temu niejaki Wistfull Castle z TSR. Ciuchy też nie powalają, a od malutkich pomieszczonek to mamy Bobi na forum :)

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 22 lut 2020, 12:39

@SimDels:
Cieszy mnie, że moja praca się spodobała! Sama również oglądam głównie videorecenzje (LGR życiem), ale przyznam, że czasami wole na spokojnie popatrzeć na zdjęcia i poczytać cudze przemyślenia.
I akurat myślę, że każdy kto recenzuje produkt "a" powinien podchodzić do niego obiektywnie, ze wszystkimi "za i przeciw", aby nie mydlić ludziom oczu tym, jakie coś jest "emejzing", bądź wręcz przeciwnie XD Spotkałam się nawet z recenzjami, które przesadzały w drugą stronę i jechały nawet po dobrych rzeczach więęęęc, ta.

@Alibali:
*ukłon* polecam się na przyszłość! (Chociaż pewno znów się okaże, że kolejny dodatek do gry dostanę w łapki dopiero na jakąś promocję).
Cieszę się, że mogłam pomóc w podjęciu finalnej decyzji i przybijam piątkę, bo Moschino też mnie wygrało oknami.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 25 lut 2020, 19:48

Bardzo fajny opis i duzo pracy wlozonej w testowanie. :hearts/heavy-black-heart:
Te meble sa dosc funkcjonalne i faktycznie mozna toto upchac w malym domku. Dla mnie tylko problem bo nie lubie ciasnych wnetrz - robienie simom zdjec w nich to koszmar! Pewnie zbuduje jeden tyci domek ze wzgledu na wyzwanie jakim stanowi ograniczenie przestrzeni ale nie wiem czy bede w nim grac - bonusy czy nie,
Dzieki za przyblizenie nam tych akcesorii. Jesli Touda uwaza ze sweterki są cool to pewnie i Vimesowi sie spodobają :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 09 cze 2020, 22:15

Z przymrużeniem oka :09-winking-face:, znalezione na Facebooku :08-smiling-face-open-mouth-closed-eyes:


2020-06-09.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”