Cacko z dziurką, a nawet z dwiema...

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Cacko z dziurką, a nawet z dwiema...

Post autor: Katel » czwartek 07 cze 2018, 19:43

Heh, no dostałam swoje podwórko to mogę zrobić troszkę bałaganu.
Mam dzisiaj cacko z dziurką. Długo nie mogłam odkryć jak się usuwa sufit w piwnicy żeby sobie taką dziurę wykopać otwartą na świat. Potem jak już mnie poinstruowano co i jak to jakoś tak się nie składało z tą otwartą piwnicą, aż do teraz. Zrobiłam sobie domeczek z dziurą, a nawet z dwiema. Fotek bryły nie ma zbyt wiele, bo zasadniczo to bryły ni ma. Jest kawałek dachu, no i oczywiście dziura. Dwie dziury. Nie ma też fotek z łazienki, bo u mnie łazienki to po prostu małe pomieszczenia z niezbędnymi sprzętami. Nie posiadam dodatku z pralkami i nie bardzo mam czym je zagracać, w związku z tym zwykle są małe i kompletnie nieciekawe. A cacko dostało nazwę Colorado. Nazwa oczywiście od czapy, jak to u mnie, bo bynajmniej moje "dzieuo" nie ma nic współnego ze słynnym kanionem. No, może poza tym, że jednak jest tam jakaś dziura. Zapewniam jednak, że wskala porównanwcze jako kanion to się absolutnie nie kwalifikuje :79-face-cowboy-hat: .

A tera fociszy kilka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ach, w sumie większość domowych aktrakcji jest na dole, a na górze tylko pokój simdziecków i ogródek dla nich :).
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 07 cze 2018, 22:26

I nie tylko simdzieckowy pokój jest sympatyczny wizualnie, bardzo ładne wnętrza zwłaszcza salony ale przedewszystkim jako nieprzepadający za meblowaniem i nieumiący meblowac zwracam uwage na bryłe a tu zamysł jest ciekawy bo rzeczywiście niepozorne pół dachu z poddaszem na pierwszy rzut oka a tymczasemokazuje się, że to solidny kawał chałupy zakopany w ziemi, bardzo fajny pomysł. Pobrałem go sobie juz ale nie sprawdzałęm jeszcze w grze a po foci galeryjnej wydawało mi sie, że to "cały" dwuspadowy dach i tym samym skojarzył mi się z wtopionymi w naturę skandynawskimi domami (z kodem możnaby w sumie nawet upchnąc jakieś roślinki na dachu. Test dziury jest zatem udany (też sie nadziaba łem sporo zanim załapałem jak to ustrojstwo czyli otwarta przestrzeń "dziurę" zrobić choć teraz wiemy jakie to proste :) ) a przy okazji wyszedł ciekawy oryginalny projekcik.Fajnie musi wyglądac ta dziura czyli "podwórko" w mini skali świetnie obrośnięte roślinkami.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 08 cze 2018, 10:16

Ten domek mógłby być modernem dla hobbitów :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:
Ile się da ukryto przed wzrokiem ludzi , a z ziemi wystaje tylko dach. Jednak część pozornie piwniczna nie jest ciemna i dociera do niej swiatło słoneczne. Dziura w ktorej ukryto patio pozwala doswietlic wnetrza tej niby piwnicy.
No i teraz po wyjsciu dodatku "Pory roku" okaze sie, czy nieg to tylko farba czy cos wiecej. W Trojce wiadomo - snieg przykrylby tez i to patio. W Czworce jest opcja ze opad tego niby sniegu "zatrzyma sie" na pozomie gruntu i patio zostanie wiecznie zielone. Jesli to tylko namalowana tekstura to chyba malowania dziur w niej nie przewdziano, nie wspominając o kałużach.
Byłam ciekawa jak poradzisz sobie z tym, ze wewnętrznych scian dachu nie da sie malować i zawsze one zachowaja kolor ścian zewnętrzmych, ale wybor tej jasnej cegły sprawił ze ładnie ona sie zgrała z błękitem w pokoju dziecinnym.
Wnetrza bardzo ładne , urządzone z gustem. Prawie w kazdym pommieszczeniu dominuje jeden mocny kolor z którym skomponowana jest reszta kolorow rownoważących go i dopełniających całosci. Tylko kuchnia pozostała w bezpiecznych szarosciach z mała domieszka innych kolorów .
Najbardziej spodobał mi sie salon w bielach z moznymi akcentami przygaszonej pomarańczy. Bardzo miły dla oka i elegancki interior bez ryzykownych, kolorystycznnych eksperymentów :)
Ciekawy , nowatorski pomysł na dom i dopieszczone wnętrza :) . Bardzo ladna praca. :hearts/heavy-black-heart:
P.S Lazienki mozna urzadzic ladnie nawet uzywając tylko bazy game. trzeba tylko znać na pamieć kazda ścianę i posadzkę w panelu budowania. A tego jest naprawde bardzo duzo nawet w podstawce i mozna sie tam pobawic z tym :) .
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » wtorek 12 cze 2018, 18:27

@SimDels ja "dziobię" za każdym razem zanim uda mi się ten sufit usunąć. Nie wiem, może to wina tego, że mam grę na laptopie, w dodatku nieco już leciwym i tak jakby nie wszystkie funkcje na nim chcą działać. A niektóre raz działają a raz nie. Nie mogę np. rekolorów zmieniać przy użyciu klawiatury, a widziałam i wiem, że na większości kompów jest to możliwe. Na moim niestety nie, trudno. I tak cieszę się, że mi w ogóle tu simy hulają. Niezmiennie ubolewam, ze nie mam na czym odpalić trójeczki, niestety. Tam to dopiero mogłam sobie poszaleć przy budowie. Tu wszystko jest łopatologicznie proste, i ta nieszczęsna flatmapa, bez możliwości manipulowania terenem, czym nałogowo bawiłam się w trójce. Jednak jak dodadzą szklany dach (i kręcone schodym, żeby nie było, że byle czym się zadowolę :85-smiling-face-horns: ) to im to okrojenie funkcji dla "budowniczych" wybaczę.

@kreatora, kochana, ja nawet tego co lubię i często ("często" w odniesieniu do mojej częstotliwości odpalania gry) używam, niemal za każdym razem szukam. Nie ma opcji o szukaniu tekstur ścian i podłóg z pamięci :02S-grinning-face-smiling-eyes: (kocham te emotki tutaj :a_laugh: ). Ale i tak myślę, że gdybym takim leniem nie była to mogłabym nad łazienkami popracować z tym co mam. Musiałbym się tylko nauczyć robić je nieco większe, bo u mnie to zwykle ciasnota tam taka, że się nawet z kamerą nie da wcisnąć :60-weary-face:
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 15 paź 2018, 16:18

Piękne to cacko z dziurką, bardzo mi się podoba nowatorski pomysł na umieszczenie pomieszczeń poniżej gruntu. Na górze daszek i uroczy ogródek, a na dole niespodzianka w postaci wielu ślicznie urządzonych pokoików. Świetna i unikalna praca! :hearts/heavy-black-heart:
Już niedługo będziesz miała możliwość manipulowania terenem, też czekam na to z niecierpliwością. :01-grinning-face:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac budowy Katel”