Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Tablica codzienna

Post autor: SimDels » poniedziałek 26 paź 2020, 23:26

Pomysłowe to hasło :O
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 27 paź 2020, 12:56

Widziałąm już w internetach i polubiłam od pierwszego spojrzenia! Ale ja temu skurczybykowi nie dałabym nawet dotknąć Simsów - co najwyżej niech se w kanalizacji pogra - z Mario!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 27 paź 2020, 13:32

Ja myślę, że jakby zabral sie za Sredniowiecze, to w pierwszej kolejnosci doprowadzilby do strajku medyka, pozniej sklocil asasynka z knechtem, kowal wyszedlby na ulice z powodu cen surowcow a kaplani jakobinski i piotreanski zaczeliby sie klocic ze soba xD Zostaliby chyba tylko magowie i bardowie, bo magowie i bardowie sa zawsze ponad wszystko xD

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 27 paź 2020, 14:02

Stracilam resztę szacunku do tej osoby słuchając jak skomentował cała sytuacje w sejmie, Zawsze uwazałam go mino wszytkich innych wad za przebiegłego i inteligentnego polityka. Teraz wylazł z niego maly dyktator, który jest wściekły i obrażony na częsć populacji , ze nie zachowała się tak jak on przewidywał, wiec obrzuca ją obelgami. Nastepnym etapem będzie prawdopodobnie pałowanie niepokornych i procesy.
Nestety każdy z pzywódcow o zapedach autorytarnych nie uniknie takiej scieżki. Predzej czy późmej musi użyć siły. Zaczyna sie od "poprawiania życia" spolecześtwa a konczy masakrami na stadionach jak u Pimocheta. Wygrywa się wybory pod haslami polepszenia warunków zycia ludnsci, Poprawa trwa zwykle okolo 5-6 latek a potem zaczyna się terror, kiedy program społeczny pada i kasa pusta.
Niktorzy despoci nawet nie zaczynaja od takiego przydlugiego wstepu tylko od razu zaprowadzają po wygranych wyborach rzady pięsci i wsadzja ewentualnych prawdopdobnych przeciwnikow do wiezień, zanim ci nawet zaczna protestować, Tak zrobił Erdogan w Turcji z dziennikarzami i sędziami.
Wniosek? Nawet dyktatorem z prawdziwego zdarzenia ten gość nie potrafi być. Wiadomo ze pdziowia i popiera Erdogana, ale jest zbyt wielkim tchorzem, by postawic wszystko na jedną kartę.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 01 lis 2020, 16:58

Na chwile odpoczynku od szaleństwa naszych włodarzy ,próbowałem przypomnieć sobie jak sie robiło proste ceceki -rekolory typu obrazki na ściane a to za sprawą Alicji, której dziękuję za podsunięcie pomysłu oraz za sprawa Marvi ,która jest autorka fociszy. Niestety coś w trakcie poszło nie tak, musiałem zrezygnować z dużych plakatów na ściane bo poznikały (? może kwestia aktualizacji lub błąd programu) pozostały jednak obrazki w ramkach. Ogólnie mnie zniechęciło to że pół roboty poszło na marne ale przynajmniej.. pół zostało na pamiątkę ;)
A te pół można pobrać tu: Pobierz Delsu/Marvi mix ;)
Załączniki
01.11-tile.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » niedziela 01 lis 2020, 19:02

Jakby co, niemała promocja na TS4 na Steamie!
Uwaga! Trzeba mieć podstawę gry na steamie by zakupić dodatki!

Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 06 lis 2020, 00:58

OSTRZEŻENIE
@Tokusa
Zapomnijcie o promocji na Stwamie. TS4 kupione na Steamie plus dodatek jakii sobie wybierzecie to bedzie zupelnie odrebna gra, Oczywiscie pokaze sie na Origin jak połaczycie konta ale tego dodatku nie mozecie uzywać w w waszej grze kupionej na Origin.
Bedziecie mieli w bibliotece dwie okladki TS4 i jak uruchomicie te podstawke z Origin to nie bedziecie mieli tego dodatku , a jak uruchomicie podstwke ze Steamu bedziecie mieli tylko baze i ten jeden dodatek kupiony tam,
https://answers.ea.com/t5/Problemy-tech ... ad-message

Ddatkowo gra zainstaluje sie na komputerze razy 2 i zabierze wam miejsce

I to jescze najmniej szkodliwe bo na dzis jest bug total z tym choc nie u wszyskich, ale u wielu osób - jak kupicje jakas gre na steamie i polaczycie konta to na dzis juz nie pobiezecie z bibloteki origin zadnej już gry jesl bedziecie chcialy ja przeinstalowac. Bedzie na tym opcja "szczegoly" i nic poza tym. Zadnego pobierz tam nie bedzie
Komunikat jest "EA nad tym pracuje i jest tego swiadoma" (tu moje ponure "haha juz to widze. Tak samo pracuje jak nad sims3 64 bity dla maca ktory sie intsaluje na dzis jako pusty folder z nazwa TS3" )
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 07 lis 2020, 09:06

@kreatora promocja na steamie jest głównie dla ludzi, którzy simsów jeszcze nie mają, a chcą zacząć kupować.
Raz, że większość co siedzi w temacie już dawno simsy i dodatki do nich ma, dwa, przecież nikt nie będzie dwa razy płacił za podstawę gry, no chyba że pieniądze nic dla niego nie znaczą i może je wywalać do śmieci.

A tak w ogóle, to nie ma opcji pobrania kodów dodatków? Ja nie przetestuję czwórki na steamie, bo jej tam nie kupuję, ale nie powinno to działać analogicznie do TS3 ze steama?
Obrazek
nadal, jeśli to tak nie działa, nie masz simsów a chcesz kupić legalnie całą kolekcję i tanio- można przez steam.

+ w odróżnieniu do origin, na steam możesz zwrócić zakupione gry

"Zwrotowi na Steam nie podlegają zakupy w aplikacji oraz niektóre DLC. Steam bardzo rygorystycznie podchodzi do tych zasad, więc nie można dokonać zwrotu gier zakupionych dawniej niż 14 dni temu, lub jeżeli przekroczyliśmy czas gry ponad 2 regulaminowe 2 godziny."

W aplikacji steam: Pomoc techniczna steam > wybierasz grę którą chcesz zwrócić > dalej wybierasz formę zwrotu pieniędzy

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 07 lis 2020, 09:51

Prawdopodonie są kody tych dodatków do pobrania ale jak je wbijesz na Origin to i tak ten dodatek będzie miał na okładce napis Steam i będzie działal wyłącznie z podstawka ze Steamu.
Zresztą jesli weszłas w link ktory powyzej dodalam to mogłas przeczytać co sie stało gdy dziewczyna kupiła podstawke i dodatek na Steamie z nadzieja ze bedzie dzialal z jej podstawka z Origin,
To samo dotyczy The Sims3. Musisz kupic The Sims 3 na steamie akby dzialal dodatek ze steam na twoim komputerze. Bedzie dzialal wylacznie z tą podstawka a nie z podstawka z Origin.
Czyli gra z tą sama nazwą kupiona na Steamie to dla Origin i twojego komutera jest zupelnie inna grą, ktora tylo przez przypadek ma tą samą nazwę . Równie dobrze moglaby się nazywać inaczej.
Ten bug zas z pobieraniem to zupełnie nowe raporty na dziś zgłaszane raczej przez osoby z USA które kupiły cosik na Steamie i nie mogły tego pobrać a komputer, a potem sie okazało ze i inne gry na Origin tez podobnie sie zbugowaly i nie można ich pobierać. Nie chce mi się szukać linków do tych zglaszanych przypadków więc musicie uwierzyć mi na słowo..
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 07 lis 2020, 10:13

Nadal- skoro z The Sims 3 było to samo, to skąd zdziwienie w sprawie The Sims 4?
Jak już się ma kolekcje na origin, to po co płaci się ponownie na steamie, zamiast czekać na promocje z origin?
Promocje na steamie są głównie dla osób, które nie posiadają jeszcze simsów, albo które simsy mają jedynie na steamie. Moja przyjaciółka dla przykładu ma na origin podstawę TS4 tylko dlatego, że swego czasu rozdawali za darmo, więc nadal jest potencjalnym kupcem na steamie :V

Dziewczyna nadal może próbować zwrócić dlc przez pomoc techniczną steam, może się jej uda.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 07 lis 2020, 10:22

@Tokusa
No to samo pytanie mogłam zadać tej nieszczęsnej petentce z AHQ
Po jaka cholere kupowalaś podstawke na Steamie? Ale przez grzeczność nie pytalam XD
Mysle ze miala najwyzej jeden dodatek, i wykombinowała sobie ze nawet przepłacając poraz drugi za podstawke to w sumie jej sie opłaci. Zresztą mozesz ją tam zapytać sama.Mnie nie wypadało XD
Przy okazji mozesz jej doradzic jak odzyskac kase za ta podstawke i dodatek
https://answers.ea.com/t5/Problemy-tech ... ad-message
Ostatnio zmieniony sobota 07 lis 2020, 10:30 przez kreatora, łącznie zmieniany 1 raz.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 07 lis 2020, 10:29

Kici, obydwie wiemy, że jakbym ja tam wpadła z pytaniami to bym dostała dożywotniego bana za bycie wredną jędzą. Ba, dostałabym odznakę xD
Na dobrą sprawę sama sobie jest winna, bo wystarczyło zrobić kilkusekundowy research w googlach by dowiedzieć się, jak to działa (a raczej nie działa). Januszować to trzeba umieć!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 07 lis 2020, 10:34

@Tokusa mozesz wpaść tylko z dobrą radą jak odzyskac kasę... Mnie się nie chce, zreszta to twoja wiedza nie moja. I dostaniesz pierwsza odznake za pozytwywna dzialalność XD
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 07 lis 2020, 10:48

@kreatora spróbowałam, gryzłam się przy tym w policzki XD

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » sobota 07 lis 2020, 11:15

No powiem wam dziewczyny,że to i tak nieuczciwe do końca zagrywki obu platform. W Googlach na dobrą sprawę można przeczytać,że można przenieść gry ze steam na origin, więc w domyśle każdy raczej rozumie,że gry z tej samej serii z obu platform będą ze sobą kompatybilne,bo inaczej po co w ogóle przenosić. W sumie jakbym miała kupić od nowa podstawkę na steamie, a miała ją już za darmo w Origin to też bym raczej kasy nie wydała (choć ostatnio sama podstawka na steamie kosztowała 35zł). Niemniej skoro takie rzeczy są niemożliwe(by gry z obu platform połączyć) powinni chociaż ujednolicić promki na obu platformach dotyczące gier które występują i tu i tu. Bo to zwyczajne zagrywki dla trzepania kasy na tych mniej świadomych technicznych niuansów. Nie dziwię się,że wychodzi z tego kwas, pewnie niejeden jeszcze wyjdzie.

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 07 lis 2020, 11:21

@Karo_Min nie, że chcę bronić pijawki, ale takie zagrania są wręcz do bólu oczywiste. Dlatego zanim kupuje się rzeczy, to się orientuje w sytuacji. Na steamie jest jeszcze możliwość zwrotu zakupu na określonych zasadach, tak to właśnie promocje są naprzemienne, aby raz kusić z tej, a raz z drugiej strony.
Jak dla mnie- jasne, powinni to ujednolicić, by dało się dodawać kody do dodatków pomiędzy platformami nie patrząc na to, gdzie była zakupiona podstawa, a z drugiej właśnie na takich naiwnych, niedoinformowanych się zarabia. Z jednej strony jasne, to szatany, a z drugiej nikt nie broni ludziom wcześniej się dowiedzieć rzeczy, więc wszystko jest legalne.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 07 lis 2020, 12:38

@Tokusa
Jednak to wszystko razem dziala. Przedwczesnie oplulam EA. Musiałam skosultowac z Crinrict i ona mi objasnila jak to sie robi,
Będę dzialac wszystkie dodatki i te z Origin ite ze Stwamu na jednej podstawce tylko trzeba cholera wiedzic JAK to zainstalować.
Tu opisalam JAK to trzeba zrobic
https://answers.ea.com/t5/Problemy-tech ... 320#M15554
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » sobota 07 lis 2020, 13:10

Dzięki @kreatora za tę poradę pod wskazanym linkiem.
Muszę przyznać, że z Czwórką nie eksperymentowałam, ale z The Sims 3 już tak. Kiedyś na Steamie, gdy jeszcze współpraca z Origin nie była tak oficjalna, pojawiła się ogromna obniżka dodatków do Trójki. Opłaciło się wtedy kupić podstawkę za ok. 20 zł i dodatki też mniej więcej w granicach 20 zł, podczas gdy na Origin kosztowały po 69 zł. Kupiłam więc na Steamie podstawkę + 3 dodatki, przy czym tej podstawki nie instalowałam na żadnej platformie, a jedynie kody dodatków wpisałam do Origin. Zadziałało - dodatki się zainstalowały i działają bez problemów (nie pojawia mi się informacja, że są ze Steam).
Nie wiem, jak to jest obecnie z Czwórką, chociaż trzeba przyznać, że na Steamie są zawsze dużo większe obniżki i czasami warto wydać dwa razy na grę podstawową, zresztą teraz tez o tym myślę, czekając na Czarny Piątek (wtedy zastosuję rady Eli).
Odnośnie zaś sytuacji przedstawionej przez dziewczynę, od której ta dyskusja się zaczęła, to być może jej problem tkwi w tym, że na Steamie "podstawki TS4 nie dawali za darmo", tylko w weekend była możliwość grania za darmo (zresztą tylko na platformie Steam), po weekendzie trzeba już kupić podstawową TS4 za 34,97 zł (promocja trwa do 11.11.2020 r.)
Ostatnio zmieniony sobota 07 lis 2020, 14:30 przez Kirka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 07 lis 2020, 13:56

@kreatora w sumie śmiesznie, że udziwnili sposób instalacji. Pomyśleć by można, że wraz z kolejnymi latami takie rzeczy będą prostsze, a tu NOPE.

A z tą podstawką za darmo, to chodziło mi o to, że na origin była za darmo i tylko to ma na origin moja przyjaciółka, czyli wciąż jest potencjalnym nabywcą serii na steamie, bo jeszcze w sumie niczego nie kupiła na origin.

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 07 lis 2020, 20:24

Hej kochani :hearts/heavy-black-heart: Dzisiaj potwierdziło się to, czego obawiałam się i bałam od marca. Pomimo noszenia maseczki i stosowaniu innych zabezpieczeń mam Covid, potwierdzony na wykonanym dzisiaj rano teście. Godzinę temu dostałam na sms-em informację, że jestem na kwarantannie. Choruję od dziewięciu dni, ale na szczęście, w moim przypadku, choroba przebiega dość znośnie, tzn. oprócz początkowej temperatury, utrzymujących się stanach podgorączkowych, bólu głowy, totalnego osłabienia i utraty w czwartym dniu węchu i smaku, nie jest źle i mam nadzieję, że tak już zostanie do momentu całkowitego wyzdrowienia. Uważajcie na siebie bardzo, nie wychodźcie z domu jak nie musicie, pozdrawiam gorąco :hearts/heavy-black-heart:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”