Delsowe eksperymenty fimowe ;)

Lubisz podglądać swoich simów? A może podstępnie nagrywasz ich życie? Podziel się z nami swoimi nagraniami!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 2614
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: SDW video czyli delsowe eksperymenty fimowe ;)

Post autor: SimDels » poniedziałek 18 kwie 2022, 12:55

@kreatora dzięki ogromne Elu także za lajknięcie na YT :) <3 Lubię zabawę w filmowanie świata simowego choć pewnie na nakręcenie fabuły zabrakłoby mi cierpliwości (no i głowy do tych wszystkich trików znanych z tego rodzaju "machinim") jednak radochę daje także pokazywanie własnych tworów, dobrze że chociaż tak połowicznie możemy wpłynąć na wygląd światów w TS4 choć tu była to tylko bardziej demonstracja samych budynków a nie konkretnej całości.
@Percival159 3 razy ci się chciało to oglądać? Love (and maj Narcyz w pełni nakarmiony) <3 W sumie sam już nie jestem pewien ale chyba Zatoczki tam nie ma tylko samo Newcrest, to taka zabawa ,zmotywowała mnie jedna z osób w komentarzu pod innym filmem i uznałem, że skoro o dziwo nadal to takie rzadkie to może warto jakoś te wypocinki wieżowcowe wyeksponować i postawiłem tak przy sobie w paru miejscach. Osobiście polubiłem Oazę po postawieniu tam kiedyś pierwszego takiego budynku.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 2614
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 01 lip 2022, 16:30

Dzięki :) Wieżowce były chyba głównie w Newcrest, praktycznie lokalizowałem je na szybko liczyło się tu bardziej ujęcie niż sens ich rozmieszczenia w grze :90-extraterrestrial-alien:

Ciąg dalszy moich zabaw na YT także tu w tym wątku na pamiątkę zbiorczo skoro już roztworzyłem sobie taki temat o wypocinach własnych; nie byłbym sobą gdybym nie robił wielu rzeczy na raz a że uwagę mam jednak ściśle niepodzielną to podziele się rzeczami z różnych kanałów zanim słomiany zapał do większości z nich zgaśnie :88-japanese-ogre:
Pierwszy filmik to Simberk nasze forumowe miasto i tu oczywiście jest to nasz kanał forumowy więc będzie "żyć" dopóki forum nie zginie bo to taka nasza forumowa kronika w filmie :) Tak sobie myślę przy okazji, że może by tym razem szybciej spróbować z kolejnym takim wspólnym miachem?

Drugi film to moje ględzenie o piesiołakach a ostatni to coś w rodzaju teledysku dla wirtualnego zespołu muzycznego (choć to określenie jest raczej trochę na wyrost) :88-japanese-ogre:

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 2346
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 02 lip 2022, 18:02

Miszka, na temat klipu " I try" wypowiedziałam się już w innym miejscu, natomiast speed buildy obejrzałam z wielkim zainteresowaniem. Na takich właśnie filmikach wyłapuję niektóre smaczki, i triki. Coś, co z daleka wygląda na łatwiznę i prostotę - z bliska już tak nie wygląda - bo okazuje się nagle, że trzeba mnóstwa wiedzy i praktyki, żeby tę rzecz zrobić. :a_pipe:
To dokładnie tak, jak z dobrym makijażem - prawdziwą sztuką w tym zakresie jest tak wykonać makijaż, by na pierwszy rzut oka kobieta (a i obecnie facet) tak wyglądała, jakby jej żaden pędzelek, tusz czy szminka nie dotknął, albo jeśli już, to ledwie musnął.
Twoje kamieniczki to bułka z masłem... A potem - wow - na to bym nie wpadła... Albo - o rety - to tak się to robi???
Najbardziej podobają mi się twoje stare kamieniczki (ze zrozumiałych względów - stara wrocławianka zakochana w Jasiu i Małgosi :a_madam: ). Jestem nimi (tymi twoimi) wprost oczarowana.
i chciałabym postawić sobie w Windenburgu na właściwym miejscu - więc podpowiedz mi, gdzie ty je wstawiłeś.


A tu ci wkleję wrocławskie kamieniczki (symbol Wrocławia na równi z Ratuszem i Mostem Grunwaldzkim) - Jasia i Małgosię. Były to domki wybudowane w XIV wieku dla altarystów - duchownych opiekujących się ołtarzami. Nazwy „Jaś” i „Małgosia” zostały nadane po II wojnie światowej przez osadników, którzy przybywali do Wrocławia. Ich zdaniem, kamieniczki połączone bramą wyglądały jak trzymający się za ręce Jaś i Małgosia z bajki braci Grimm.
Obecnie ma w nich siedzibę Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

jm.JPG

Z tyłu widoczny jest Kościół Garnizonowy i wieża Św/ Elżbiety. Bardzo ciekawe są legendy i historia związane z wieżą oraz koścołem i kamieniczkami. Miałam nieszczęście widzieć płonący dach Kościoła Garnizonowego w 1976r, i obserwowałam to z okien mojej kamienicy - w bezradnej rozpaczy, bo żadna z pomp wielu jednostek gaśniczych nie dosięgła do dachu z zewnątrz, i można było tylko z rozpaczą patrzeć jak płonie... W kościele tym znajdowały się organy, dorównujące klasą (a może nawet przewyższające) organy oliwskie. Mówiono, że Niemcy zrobili ten pożar z zemsty,.. Do dziś jest to niewyjaśniona historia, a wszelkie oznaki wskazują na podpalenie! Jak się udało opanować ten pożar to do dziś nie wiem. Ale organy, cudowne dzieło Michała Englera Młodszego zostały zniszczone, i mimo zapowiedzi, że zostaną wyremontowane - do dnia dzisiejszego nie zagrały... :(

tu jest świetny artykuł o genezie wybudowania wieży Św. Elżbiety - gotyckiego drapacza chmur :) oraz jej dwukrotnym pożarze i i pożarze samego kościoła garnizonowego, którego wspomniana wieża jest częścią

https://gazetawroclawska.pl/czy-to-przy ... 1-15935727

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 2614
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 02 lip 2022, 20:37

@Alibali Niesamowita historia i poruszająca bo widzieć taki pożar na żywo ...musiało robić niefajne wrażenie. To faktycznie prawdziwy drapacz chmur swoich czasów (chyba ta wieża jest najwyższa poza szklanym "termosem" we Wrocławiu?).
Spokojnie będzie w czołówce najwyższych realnie brył (nie licząc dachów i iglic) może nawet tuż za kolosem gdańskim (rekord świata jeśli chodzi o gotyk ceglany) i z innymi rekordzistami na czele. Duże miasta w średniowieczu chyba traktowały to trochę jak konkurencję ; nie liczy się ilość (choć docelowo to też) ale wielkość świątyń czy7li można to porównać do obecnej konkurencji miast w drapaczach chmur. Wrocławskie wieże są dość smukłe podług tych na północy kraju dlatego podobnie wielkie choć nieco inne (jeszcze potężniejsze przez szerokość i klockowatość brył) wrażenie wywarł na mnie kiedyś szczeciński Jakub. Mimo wielokrotnych nalotów bombowych zniszczono tylko środek bryły giganta i dachy w tym dach wieży.
W powojennej Polsce chyba nie było pomysłu jak to odbudować więc przerobiono tył i przód kościoła na oddzielne budynki a środek odbudowano po wielu latach.
W swojej historii także często niszczony ,zmieniany ale przez gigantycznosć nie dało sie go tak całkiem zniszczyć mimo, że niemal wszystko wokół niego już nie istnieje (Wrocłąw miał nieporównywalnie więcej szczęścia). Ogólnie to miasto przez dramatyczną historie i niesamowitą rekordowo monumentalną architekturę także ta istniejącą do dziś stało się inspiracją dla "Lost City".Obrazek
(Jakub szczeciński, taki swoisty symbol starówki po której prawie nic nie zostało)

Wracając do Twojego niesamowitego miasta; parokrotnie przejeżdżałem pociągiem przez Wrocław co w tym mieście samo w sobie jest atrakcją z powodu przebiegu linii na estakadach przez miasto (trochę jak w Berlinie) i oprócz innych gotyckich kolosów Elżbieta przypominała trochę latarnie morską widoczną z każdego punktu miasta, zresztą tak jest też kiedy chodzi się po mieście. Tylko dwa miasta w obecnej Polsce mają tak wiele gotyckich kolosów; Gdańsk i Wrocław(nie pamiętam w którym więce)
Ps: rozumiem., że kamieniczki Jaś i Małgosia z kolosem Elżbiety w tle podsunęłaś mi dla inspiracyji ;) Wieża i kościół faktycznie mają oddzielne nazwy?
Przyznam, że na żywo te kamieniczki z kościołem robią wrażenie to cud, że Wrocław ma tyle niesamowitej zabudowy mimo przejść.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Studio Filmowe”