The Sims Castaway Stories!

Lubisz podglądać swoich simów? A może podstępnie nagrywasz ich życie? Podziel się z nami swoimi nagraniami!
Awatar użytkownika
Sarah_Blanca
Roznosiciel kawy
Posty: 24
Rejestracja: sobota 04 maja 2019, 12:18

The Sims Castaway Stories!

Post autor: Sarah_Blanca » środa 26 cze 2019, 15:01

Hej! Hej! :D Witam Was bardzo serdecznie :D
Postanowiłam nagrać moją rozgrywkę ze stuningowanego na maksa The Sims Castaway Stories. Z racji tego, przyjaźnię się z SimPe i nasz związek przechodzi więcej wzlotów niż upadków, udało mi się naprawić otoczenia do Castaway Stories oraz przenieść mnóstwo CC z oryginalnej gry The Sims 2. A to znaczy, że zamiast tych kilku mebelków, jakie oferuje TS:CS, mamy ich całe mnóstwo i wszystkie są Maxis Match, czyli moja potrzeba estetyki i harmonii została zaspokojona. A teraz opowiem coś więcej o samej grze :) Postanowiłam zrobić Legacy Challenge (czy jak ktoś woli wyzwanie wielopokoleniowe), optymistycznie mając nadzieję, że otoczenie mi nie wybuchnie. Na szczęście, dzięki różnorodnym modom, które naprawiają grę na bieżąco, wszystko jest w porządku. Biorąc pod uwagę to, jak sporą popularnością cieszą się moje rozgrywki z powyższej gry (jak na kanał z ponad 200 subskrypcjami), postanowiłam zamieścić je też tutaj :) Naprawdę, bardzo się staram zawsze dopiąć wszystko na ostatni guzik :) Ewentualne uwagi, bądź pytania bardzo mile widziane :) Zapraszam bardzo gorąco! :D


The Sims Castaway Stories - Cudownie Ocalała | Legacy Challenge #1


The Sims Castaway Stories - Nowi przyjaciele | Legacy Challenge #2


The Sims Castaway Stories: Rozterki miłosne | Legacy Challenge #3


The Sims Castaway Stories: Spełnianie marzeń | Legacy Challenge #4


The Sims Castaway Stories: Walka o przetrwanie | Legacy Challenge #5


The Sims Castaway Stories: Imprezka! | Legacy Challenge #6


The Sims Castaway Stories: Kto tak siorbie? | Legacy Challenge #7


The Sims Castaway Stories: Co ja zrobiłam?! | Legacy Challenge #8


The Sims Castaway Stories: Stara miłość nie rdzewieje | Legacy Challenge #9


The Sims Castaway Stories: Sprawy łóżkowe | Legacy Challenge #10


The Sims Castaway Stories: Staruszkowie | Legacy Challenge #11


The Sims Castaway Stories: Dużo miłości | Legacy Challenge #12


The Sims Castaway Stories: Choroba! | Legacy Challenge #13


The Sims Castaway Stories: Miłość w żakuzi | Legacy Challenge #14


The Sims Castaway Stories: Niespodzianka! | Legacy Challenge #15


The Sims Castaway Stories: Duch teściowej | Legacy Challenge #16


The Sims Castaway Stories: Kosmiczne igraszki | Legacy Challenge #17


The Sims Castaway Stories: Dużo nas, dużo nas... | Legacy Challenge #18


The Sims Castaway Stories: Weselmy się! | Legacy Challenge #19


The Sims Castaway Stories: Buntowniczka z wyboru | Legacy Challenge #20


The Sims Castaway Stories: Fejm | Legacy Challenge #21


The Sims Castaway Stories: Przekonana | Legacy Challenge #22


The Sims Castaway Stories: Uprowadzona | Legacy Challenge #23


The Sims Castaway Stories: Dobre maniery | Legacy Challenge #24


The Sims Castaway Stories: Mamy willę! | Legacy Challenge #25


The Sims Castaway Stories: Tajemniczy podarunek | Legacy Challenge #26


The Sims Castaway Stories: Spełnianie zachcianek | Legacy Challenge #27


The Sims Castaway Stories: Wściekły sąsiad | Legacy Challenge #28


The Sims Castaway Stories: Kochanka Dziedzica | Legacy Challenge #29


The Sims Castaway Stories: Dzieciątko | Legacy Challenge #30
Ostatnio zmieniony sobota 31 sie 2019, 18:16 przez Sarah_Blanca, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 27 cze 2019, 02:32

Dzięki Tobie w sumie pierwszy raz zainteresowałem się Simsami rozbitkowymi (widać, że to czasy Dwójki ale wygląda to jakoś ładniej niż Ts2 u Ciebie).
Fajnie się słucha tego co opowiadasz ale i fajne jest to, że opowiadasz o tej grze, przypominasz ją niezależnie od tego co akurat w danym momencie jest popularne (czyli przypadłość większości osób zajmującyh się simsowym światkiem). Oczywiście domyślam się a nawet sama mówisz o sporym przygotowaniu się do relacji z tej gry i challenga prfzy okazji. Efekt naprawde super.
Myślałas o tym by spróbować zrobić coś w rodzaju machinimy lub jakiejś innej formy dla odmiany tzn mniej "reporterskiej" na zasadzie zbitki fajnych ujeć może z jakąs muzyką itd lub na jeszcze inny sposób? Tak pytam z ciekawości bo chyba masz już sporawe doświadczenie.
Przy okazji także brawo za cierpliwość bo sam chyba nie wytrzym,ał bym w grze w której jak rozumiem nie można swoboednie zabudowywac parceli bez wykonywania scnartiusza (?).
Dzięki także przy okazji, że dzięki Tobie praktycznie poznałem ta grę (biorąc ją z racji grafiki za Dwójkę w pierwszej chwili).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 27 cze 2019, 18:44

Sarah - zaintrygowałaś mnie. Widzę w tobie prawdziwą, zdeterminowaną na maksa fankę serii. A myślałam, że drugiej takiej wariatki jak ja to nie ma :P
Teraz jestem poza domem i mam marny lapek gotujący się przy wrocławskiej pogodowej zupie (34 było o 22 w nocy) , ale gdy wrócę dodam dokładniejszy komentarz po obejrzeniu filmików na n"normalnym" sprzęcie!

Awatar użytkownika
Sarah_Blanca
Roznosiciel kawy
Posty: 24
Rejestracja: sobota 04 maja 2019, 12:18

Post autor: Sarah_Blanca » czwartek 27 cze 2019, 22:55

SimDels pisze:
czwartek 27 cze 2019, 02:32
Dzięki Tobie w sumie pierwszy raz zainteresowałem się Simsami rozbitkowymi (widać, że to czasy Dwójki ale wygląda to jakoś ładniej niż Ts2 u Ciebie).
Fajnie się słucha tego co opowiadasz ale i fajne jest to, że opowiadasz o tej grze, przypominasz ją niezależnie od tego co akurat w danym momencie jest popularne (czyli przypadłość większości osób zajmującyh się simsowym światkiem). Oczywiście domyślam się a nawet sama mówisz o sporym przygotowaniu się do relacji z tej gry i challenga prfzy okazji. Efekt naprawde super.
Myślałas o tym by spróbować zrobić coś w rodzaju machinimy lub jakiejś innej formy dla odmiany tzn mniej "reporterskiej" na zasadzie zbitki fajnych ujeć może z jakąs muyzuka itd lub na jeszcze inny sposób? Tak poytam z ciekawości bo chyba masz już sporawe doświadczenie. p
Przy okazji także brawo za cierpliwość bo sam chyba nie wytrzym,ał bym w grze w której jak rozumiem nie można swoboednie zabudowywac parceli bez wykonywania scnartiusza (?).
Dzięki także przy okazji, że dzięki Tobie praktycznie poznałem ta grę (biorąc ją z racji grafiki za Dwójkę w pierwszej chwili).
Machinimy zajmują bardzo dużo czasu i nie jestem pewna, czy zrobiłabym to dobrze. Kiedyś próbowałam, miałam kilka scen, ale zgranie wszystkich Simów i zrobienie 5-o minutowego filmiku zajęło mi ponad 4 godziny^^ Jeżeli miałabym czymś takim się zająć, zrobiłabym to na zasadzie serialu i potrzebowałabym osób, które użyczyłyby mi głos... a z tym jest problem, bo nie mieszkam w Polsce :P Musiałabym to robić w innym języku, a w kraju, gdzie mieszkam Simsy nie są za bardzo popularne ;)
Aha, co do wyglądu gry - mam specjalne "skrypty" na poprawienie jakości grafiki. Trochę z tym było roboty, ale w końcu się udało. Castaway Stories ma obniżoną jakość grafiki ze względu na to, że to gra typowo na laptopy. Ja tak pokombinowałam, żeby grafika nie była obniżona - a nawet, żeby wyglądała o wiele, wiele lepiej :)
Alibali pisze:
czwartek 27 cze 2019, 18:44
Sarah - zaintrygowałaś mnie. Widzę w tobie prawdziwą, zdeterminowaną na maksa fankę serii. A myślałam, że drugiej takiej wariatki jak ja to nie ma :P
Teraz jestem poza domem i mam marny lapek gotujący się przy wrocławskiej pogodowej zupie (34 było o 22 w nocy) , ale gdy wrócę dodam dokładniejszy komentarz po obejrzeniu filmików na n"normalnym" sprzęcie!
U mnie jest przez 4 miesiące ponad 30 stopni, a przez miesiąc ponad 40 :D Także... 22 stopnie to środek zimy xD
Nie no, z tą zimą to żart, czasami (ale rzadko) temperatura spada poniżej zera. W każdym razie, wyobrażam sobie, że może być Ci gorąco :) Ja mam specjalny wiatrak chłodzący laptop, bo podkładki chłodzące kompletnie nic nie dają w moim przypadku :)
Uwielbiam grafikę dwójki, kojarzy mi się z dzieciństwem. Czwórka wygląda prześlicznie, ale... no, to nie jest to xD Ja dla swojej ulubionej gry zrobię wszystko! I nie mogę spokojnie zagrać, zanim nie będę miała wszystkich mebelków i ubrań, jakie tylko uda mi się wymyślić :) A z pomącą najczęściej przychodzi SimPe ;) Jakbyś kiedyś chciała zagrać i też używać mebli, które udało mi się przekonwertować do gry, to spokojnie użyczę Ci mojego folderu Downloads :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 29 cze 2019, 11:11

Mieszkasz w Australii???
Nie zazdraszczam upałów. Odpowiada mi łagodny klimat śródziemnomorski, no, z porywami może być podzwrotnikowy (duża wilgotność).
Ale nie taka patelnia, na której rozgrzany asfalt topi się, dodając do wielkomiejskiego smrodku jeszcze ten - ciężki, specyficzny. W mieście nie ma gdzie uciec, gdzie się schronić. Ludzie mieszkają w betonowych pudełkach, w których zimą jest zimno a latem nie ma czym oddychać.

Wiele osób na tym forum ma we wdzięcznej pamięci nie tylko grafikę dwójki, ale także super relacje międzysimowe. Mam całą dwójkę w pudełkach, i czasami, ale tylko czasami - korci mnie, aby ją ponownie zainstalować...
Mój komp jednak by tego nie uciągnął :( Poza tym, nawet nie pamiętam jak się instaluje cc dwójkowe. A bez skórek i ulubionych cecowych mebelków to nie gram nawet trójką, nie wspominając o disneyowskiej czwórce :P

Awatar użytkownika
Sarah_Blanca
Roznosiciel kawy
Posty: 24
Rejestracja: sobota 04 maja 2019, 12:18

Post autor: Sarah_Blanca » niedziela 30 cze 2019, 17:52

Alibali pisze:
sobota 29 cze 2019, 11:11
Mieszkasz w Australii???
Nie zazdraszczam upałów. Odpowiada mi łagodny klimat śródziemnomorski, no, z porywami może być podzwrotnikowy (duża wilgotność).
Ale nie taka patelnia, na której rozgrzany asfalt topi się, dodając do wielkomiejskiego smrodku jeszcze ten - ciężki, specyficzny. W mieście nie ma gdzie uciec, gdzie się schronić. Ludzie mieszkają w betonowych pudełkach, w których zimą jest zimno a latem nie ma czym oddychać.

Wiele osób na tym forum ma we wdzięcznej pamięci nie tylko grafikę dwójki, ale także super relacje międzysimowe. Mam całą dwójkę w pudełkach, i czasami, ale tylko czasami - korci mnie, aby ją ponownie zainstalować...
Mój komp jednak by tego nie uciągnął :( Poza tym, nawet nie pamiętam jak się instaluje cc dwójkowe. A bez skórek i ulubionych cecowych mebelków to nie gram nawet trójką, nie wspominając o disneyowskiej czwórce :P
Nie, ale w bardzo ciepłym kraju :D
Ja uwielbiam mieszkanie w mieście i w bloku :) Wszędzie mam blisko, a to dla mnie liczy się najbardziej^^
Ja Twój komp jest w stanie trójkę udźwignąć, to z dwójką na pewno da sobie radę. Ja nie lubię grafiki w trójce, wszyscy Simowie wyglądają tak pucułowato i ulanie, więc... yghhh xD
Mój folder downloads w TS2 też jest ogromny i wszystko jest Maxis Match <3

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » poniedziałek 01 lip 2019, 19:12

Obejrzałam kawałek i jestem zaskoczona urodą 2. Dla mnie zawsze trójeczka jest liderem jesli chodzi o serię, choć ten szałas mnie rozwalił. nie wiedziałam że w 2 były takie opcje.Podziwiam samozaparcie w nagrywaniu, nie wiem czy bym potrafiła
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Sarah_Blanca
Roznosiciel kawy
Posty: 24
Rejestracja: sobota 04 maja 2019, 12:18

Post autor: Sarah_Blanca » wtorek 02 lip 2019, 22:24

Kamelia pisze:
poniedziałek 01 lip 2019, 19:12
Obejrzałam kawałek i jestem zaskoczona urodą 2. Dla mnie zawsze trójeczka jest liderem jesli chodzi o serię, choć ten szałas mnie rozwalił. nie wiedziałam że w 2 były takie opcje.Podziwiam samozaparcie w nagrywaniu, nie wiem czy bym potrafiła
To jest osobna gra "The Sims Castaway Sotries" :D Pozdrawiam :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Studio Filmowe”