Nieśmiałe próby aranżacji wnętrz cd...

Nie budujesz, wolisz urządzać? No to dawaj! To jest miejsce dla Wielkich Simowych Architektów Wnętrz!
Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Re: Nieśmiałe próby aranżacji wnętrz cd...

Post autor: Kropka » piątek 10 kwie 2020, 13:03

Bobciu, mieszkanko urządziłaś wspaniale, jak zresztą wszystkie wcześniejsze. Świetnie dopasowane meble sprawiają, że mieszkanie jest piękne i przytulne. Twoim znakiem rozpoznawczym jest dobór kolorów i dbałość o szczegóły. Świetny pomysł miałaś z umieszczeniem tej przeźroczystej działowej ścianki, pomiędzy kuchnią a salonikiem :hearts/heavy-black-heart: Wygląda to fantastycznie i możliwe, że pożyczę od Ciebie ten pomysł. Twoja najnowsza simowa dziewczynka - pani naukowiec :09-winking-face:, z pewnością czuje się w nim wspaniale. Śliczny projekt Bobinko :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 10 kwie 2020, 20:31

Pięknie ci to wyszło Bobi - mieszkanko maleńkie, ma wszystko, czego Simom do szczęścia potrzeba, acz nie zagracone. Wiedziałam, że Kompaktowe są jak dla ciebie stworzone! Ale mi się rymło przy okazji :P
Najbardziej za serce łapie ta maleńka kuchenka. Uroczo kolorowa, udomowiona kilkoma nienachalnymi drobiazgami. Szczególnie urokliwe są te półeczki z puszkami, nieprawdaż?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 10 kwie 2020, 21:16

Bobi weź ty zmień już ten tytuł :D Akcesoria akcesoriami ale i tak widać w tym Twoją łapkę do genialnych mebelków własnej produkcji ,zwróciłem uwagę na przeszklona szafę i podobnie na "marmurowy barek". Do tego idealnie spasowałaś nowe obiekty tworząc kawalerkę z nazwy ale najwyraźniej mały apartament przez duże "A" w praktyce.
Jestem pod wrażeniem i to na tyle, że miałbym ochotę pomieszkać w tym apartamencie ludzikiem lub przynajmniej samemu coś pokombinować w tym otoczeniu, które mimo wielkomiejskości (którą de facto lubię i której w Simach zawsze mi brakuje). Podejrzewam też, że mając taki talent do gospodarowania przestrzeni w najmniejszym nawet detalu mogłabyś fajnie wykorzystać pomysł zaprezentowany w innym temacie przez Wikiego na łóżko piętrowe własnej roboty, ten pomysł mnie także dziś zaczarował podobnie jak Twój kieszonkowy apartament (przez duże "A" zdecydowanie, jak już wspomniałem. Cóż tu dodać, podziwiam chłonę, ściągam i pomieszkam simowym ludzikiem. Genialne Mistrzu :) :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 13 kwie 2020, 21:19

Witaj w klubie Bożenko, bo mnie też jakoś nie przekonują te mieszkania w wieżowcach i podobnie jak twoi simowie odwiedzam to miasto tylko w czasie festiwali. Musze jednak przyznać, że mebelki z nowego dodatku idealnie tam pasują. Na niewielkiej powierzchni urządziłaś cudny apartamencik, w ślicznych pastelowych kolorach. Po prostu miodzio, nawet kolorystycznie. Super pomysłem jest przeszklona ścianka, ponieważ sprytnie oddziela dwa pomieszczenia, a na dodatek bardzo pięknie wygląda. Podoba mi się również kompozycja z trzech kwiatów w narożniku, niby proste ale jaki świetny efekt! Jeżeli pozwolisz, podkradnę i wykorzystam w jakimś moim domku. Wspaniała praca :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » poniedziałek 13 kwie 2020, 23:28

Kawalerka? Toż to prawdziwy apartament i to luksusowy! Elegancja, a także subtelność w doborze mebli i dodatków zachwycają. Ciepły wystrój wnętrz wywołuje nastrój spokoju, wyciszenia, odpoczynku. Szczególnie podoba mi się pomysł ścianki działowej między kuchnią a kącikiem pracy. Z obu stron ta "przegroda" wygląda ciekawie. Kolejna piękna, przemyślana praca.

PS. przyłączam się do postulatu @SimDels dot. zmiany nazwy kącika. To nie są nieśmiałe próby aranżacji, to jest prawdziwy profesjonalizm bardzo uzdolnionego architekta wnętrz.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 15 kwie 2020, 00:49

Tyś widziała kawalerkę :P Jakbym w kawalerce miała taki metraż, to oesus, imprezy w nadmuchiwanym basenie byłyby codziennie! XD A ludzi oprowadzałabym jak po Wersalu ;P
No, ale ostecznie kawalerki są różne jak i różne są prace. A ta praca to np jest perełka! O-o-o! Tak jest, perełka. Bo i kolorystycznie (jasne drewna!!!) i logistycznie (małe wnętrze wymaga precyzji w funkcjonalnym zaprojektowaniu każdego milimetra, a to się tutaj wydarzyło ze skutkiem nadpodziw dobrym!) i nawet znalazło się miejsce na zbytki (ta przeszklona ściana między kuchną a biurem <3). Swoją drogą jakby wymieni białą kanapę na drugie wyciągane łóżko, to nawet układ pokoju byłby taki jak w mojej kawalerce (i okno by trzeba było na przeciw przestawić, a w miejsce okna wstawić szafę XD). Ja to wszystko z miejsca kupuję!
Śliczne, świetnie zagospodarowane wnętrze! <3 A jak Ty mi się będziesz dalej asekurować "nieśmiałymi próbami", to się widzimy na solóweczce za szkołą :P Bo trzeba Cię Bobi coś podregulować ;P
Aha, i jeszcze jedno ważne, co mi się na ostatek przypomniało: kafelki w kuchni co wyglądają jak milion baksów! Jak to się pięknie komponuje to ja nawet nie wiem co powiedzieć! Dech mi zabrało, o!
Brawo! Padam na kolana (czy jest na sali ortopeda?).

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 15 kwie 2020, 08:34

Kochani: @Kropka , @Alibali , @SimDels , @Ktosik , @Wikki , @Marvi wszystkim Wam :hearts/heavy-black-heart: dziękuję za ciepłe przyjęcie mojego projektu.
Co do kawalerek, to podejrzewam, że wszystko zależy od stopnia zamożności właściciela :09-winking-face: . W USA moje mieszkanie uznano by za klaustrofobiczne, bo tam sama kuchnia ma metraż całego mojego mieszkania :D .

Skoro macie zastrzeżenia do nazwy mojego kącika - to ogłaszam konkurs na nowy znak firmowy :) ... mile widziane propozycje :hearts/kiss-mark:

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 15 kwie 2020, 21:34

Obejrzałam wszystkie Twoje aranżacje Bobi i wiesz co? Nie potrafię wskazać, która podoba mi się najbardziej. Gdyby to było możliwe, to pomieszkałabym z przyjemnością jakiś czas w każdym z tych pomieszczeń. Ależ miałabym radochę!!! Wszystkie mieszkania są urządzone z klasą, gustownie, z wyczuciem smaku, a jednocześnie są funkcjonalne i nie zagracone. Nie ma w nich żadnego zbędnego, niepasującego do wystroju bibelotu. Po prostu świetne prace.

Co zaś do nazwy kącika to ośmielę się zaproponować nazwę "Bobasowe impresje".

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 26 kwie 2020, 10:41

@Kirka - jest mi niezmiernie miło, że tak ciepło oceniasz moje pomysły, tym bardziej że należę do tej grupy osób, które bardzo późno zaczęły swoją przygodę z aranżowaniem pomieszczeń mieszkalnych. Trudno mi było przemóc się i uwierzyć, że te moje pomysły mogą komuś przypaść do gustu.
Nie znam najnowszych trendów modowych jakimi kierują się znani projektanci wnętrz, dlatego często inspiruję się zapożyczonymi gotowymi wzorami biur projektowych, które z mniejszym lub większym skutkiem próbuję odwzorować. Jestem też wierną fanką programu "Dorota inspiruje".

Bardzo dziękuję za propozycję nowej nazwy kącika. Bardzo mi się spodobała. Być może nadszedł czas na zmiany i ... danie sobie kredytu zaufania :?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 26 kwie 2020, 12:00

Nooo... chyba czas najwyższy :) Fajna propozycja, opcjonalnie możesz też rozważyć coś w rodzaju jak "Bobi-Art; projektowanie wnętrz" ;P ale chyba ta propozycja Kirki jest fajniejsza .
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 12 maja 2020, 08:18

Najmilsi :14-face-throwing-a-kiss:, to zdjęcie nie zmieściło się w temacie Wzywań, dlatego pozwalam sobie zamieścić je tutaj - bo ostatecznie jest to aranżacja sypialni starego wilka morskiego :)

w3.jpg
Przesyłam życzenia udanego wtorku i serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Simomaniaków.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 12 maja 2020, 12:06

Masz niesamowitą wyobraźnię do stosowania różnych rzeczy w ciekawy sposób jak chociażby zasłony jako element ozdobny kompozycji za łóżkiem. Zamieszkały tu wilk morski znajdzie i barek i oczywiście są tez rybki a więc wszystko na swoim miejscu :) Piękna aranżacja.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 12 maja 2020, 19:24

Bobi, ja nie wiem, jak ty to robisz, ale na każdej fotce jest u ciebie taki ład i porządek, że po obejrzeniu zdjęć w twoim kąciku, za każdym razem popadam w depresję i przymus natychmiastowego uporządkowania chociaż biurka :( Twoje wnętrza są czyściutkie, elganckie i schludne. No i teraz weź zaproś do siebie Bobi, to zejdzie na zawał już w przedpokoju :(

Piękna ta sypialenka wilka morskiego - w chłodnych błękitach i ultramarynie. Jak zwykle pomysłowe rozwiązania, które już Dels wyłapał, bo ja dopiero po jego wpisie rozpłaszczyłam nos na monitorze, żeby oblukać o czem tu mowa...
No i jak tu wystartować w jakimkolwiek wyzwaniu, gdy Bobi wyjedzie z taką fotką.. :( No coż, idę.. sprzątać :(

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 24 maja 2020, 20:22

Misiaczku :hearts/heavy-black-heart: i Alutku :hearts/heavy-black-heart: z całego serca dziękuję za pozostawiony komentarz. Za każdym razem kiedy czytam serdeczne opinie na temat aranżacji jakoś tak ciepło robi mi się w okolicach serca.


Pragnę podzielić się pomysłem na pracownię artystyczną, którą zaaranżowałam na wyzwanie:
s1a.jpg
s3.jpg
s5.jpg
s6.jpg
Wszelkie krytyczne słowa przyjmę z pokorą. Nie jestem znawcą tej dziedziny sztuki (malarstwa) więc nie wykluczone, że nie do końca tak wygląda studio prawdziwego artysty.

P.s manekiny zastąpiły żywych modeli :oops:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 24 maja 2020, 21:19

No jasne, że nie wygląda! Bo w realu jest bałagan jak jasny gwint! Walają się stare podobrazia, pędzle i farby, szmaty do wycierania, a palety i podłoga lepią się od nakapanych farb!
Ale jak nasza Bobi ma zrobić bałagan, skoro nawet w pracowni malarza podłożyła grubo, sumiennie i pracowicie gazety pod sztalugi, co by przypadkiem farbka nie chlapnęła i wypielęgnowanego parkietu nie zalała! A szkice do przyszłych arcydzieł miast kurzyć się w kącie - wiszą równiutko przypięte do ściany.
To oczywiście żart.
Bo Bobinko twoja pracownia jest piękna - czyściutka, schludna, wysprzątana. Zapraszają rozstawione sztalugi i rozpoczęte obrazy. W kąciku na podorędziu stoją gotowe do użycia manekiny a nawet wypchane (powiedzmy) ptaszki :) Ba, nawet wiaderka z farbami czekają skromnie w kąciku, dla ostrożności postawione za drzwiami.
Wnętrze jest ciepłe, sprawia wrażenie zamieszkałego, a nie tylko atelier odwiedzanego od przypadku do przypadku...
Ale żeby gdzieś chociaż jakieś pęknięcie tynku, jakaś pajęczynka :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye: .... Ale to pęknięcie to byłaby chyba wielka rana na serduszku Bobiny!
Żebyś ty Bobi zobaczyła moją pracownię w realu :62-grimacing-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 27 maja 2020, 10:10

Bo to jest raczej pracownia wszechstronnie uzdolnionego artysty ale z cechą "schludny" czy jakoś tak :D Wspaniała praca ,mnóstwo szczegółów i genialny pomysł z manekinami :12-ok-hand:
DUżo sztalug, różnorodnosc i też kojarzy mi się jakoś naturalnie loftowo działalność artystyczna pod dachem.
Ciekawie połączyłaś jakby nowoczesny szyk ze sztalugami ,siła rzeczy jednak troche zachlapanymi ;P To połączenie nasuneło mi na myśl taką oto mini-historyjkę w podziękowaniu za ciekawe połączenie i reasumując świetne wnętrze (poprostu ktoś wpuścił tam Bożenkę i posprzątała natentychmiast :D)
Załączniki
s3.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
El-żunia
Bloger
Posty: 59
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 17:07
Origin ID: LynnCowel

Post autor: El-żunia » czwartek 28 maja 2020, 15:01

o rany bobas. Jak ładnie *.*

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 12 cze 2020, 12:28

Dziękuje @El-żunia za wizytę w moim kąciku i uznanie dla moich pomysłów.

Sama nie wpadłabym na to, że można malować murale na ścianach oraz że mogą one stanowić ozdobę pomieszczeń. Dopiero kosmiczny pokój Gabi sprawił, że sięgnęłam za farby i tym sposobem powstały "Wakacyjne wspomnienia" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Cały czas się człowiek uczy ... a i tak głupi umrze :(
łazienka 1.jpg
łazienka 2.jpg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 15 cze 2020, 01:52

Bożenko, łazienka jest śliczna. a mając obok taki uroczy widoczek, chętnie bym tam posiedziała w wannie wspominając wakacje. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Co do murali to niektóre z nich są bardzo ładne, i z powodzeniem mogą zastępować obrazy. :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 15 cze 2020, 12:01

Fenomenalne, piękna praca Bobi! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Projekty”