Willa "Atlantyda"

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Willa "Atlantyda"

Post autor: bobas52 » środa 22 lut 2023, 14:13

Tak się rozpędziłam z budowaniem w stylu śródziemnomorskim, że postawiłam sobie jeszcze jeden dom, a raczej willę "Atlantydę" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Obiecuję więcej nie zamęczać Was swoimi "pomysłami". Ostatnie domy w zupełności wystarczą mi na jakiś czas :) , tym bardziej, że murarzowi coraz częściej daje znać o sobie - kręgosłup.
Atlantyda powstała w sposób nietypowy. Pierwotnie zabrałam się za aranżację pokoi i miałam zamiar wysłać je na Galerię. Dopiero później kombinując z ich ustawieniami, zaczęła powstawać bryła, którą również minimum dwa razy zmieniałam ... bo coś mi w niej nie pasowało.

Tyle tytułem wstępu. Czas zaprezentować to co z tych kombinacji wyszło.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

Na parterze mieści się kuchnia, salon, sypialnia, mini ubikacja i przedpokój :
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
7.jpg

Piętro zajmuje łazienka, druga sypialnia oraz kącik medialny :
14.jpg
15.jpg


Zdjęć łazienek nie robiłam. Można je obejrzeć na rzutach :
rzuty1.jpg



Na chwilę obecną zamieszkuje tam dystyngowany jegomość, który jest politykiem ... nie wyłapałam tylko jaką opcję reprezentuje - prawicę czy lewicę :lol: . To, że ma kota, to czysty przypadek - niczego nie sugerujący :lol: .

właściciel.jpg

Dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość :hearts/blue-heart: :hearts/blue-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 22 lut 2023, 19:24

Właściciel najwyraźniej oszalał z radości i robi dziwne wygibasy zadziwiając swojego kota ale nic w tym dziwnego bo kiedy nagle sim dostaje taką hawierę, prze fantastycznie urządzoną zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz to łatwo mu dostać przynajmniej radosnej głupawki :) A tak na serio to bardzo ciekawy dom, fajnie rozplanowany z ciekawie poprowadzonymi schodami, jest w nim zestawienie pięknych barw ale i coś tajemniczego (nazwa pewnie nie bez powodu taka) np. potrójny obraz w salonie. Nie pamiętałem, że mamy w grze takie barierki więc to mi się od razu rzuciło w oczy. Lubię domy z dużymi tarasami, aż by się chciało tam pobyć nie simem lecz sobą :) We wnętrzach dbasz o każdy szczegół co bardzo wzbogaca cały zamysł ot chociażby wiszące ziółka w kuchni. Na zewnątrz pięknie wygląda zbiornik wodny i w bonusie są nawet łabądki. Wspaniała praca Bobi! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » środa 22 lut 2023, 21:13

Mi się. :)

Szczególnie:

— kolorystyka i spójność wnętrz, ich „zakamarkowość” (nie pomyślałabym, że wzór w pajęczyny może być taki elegancki!);
— narożna sofa ze skrzynią;
— płytki w kuchni;
— pomysł na kominek;
— schludność, przejrzystość projektu;
— tapeta nad łóżkiem (iluzoryczne okno!) — aż odsłoniłabym jej więcej.

Sama bryła i roślinność też fajnie skomplikowane, dużo dynamiki.
Ładniutkie, pan od kotka ma świetną chałupę. :) No i kotek też.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 23 lut 2023, 16:34

Piękna willa, stworzona z ogromnym rozmachem, mimo że nieplanowana. Śliczne kolorki, różne odcienie błękitu, niebieskiego, szafirowego, nawet mata do jogi jest pod kolor! :) Bardzo ładna kuchnia i o dziwo jak na czwórkę, mebelki prezentują się bardzo lekko. Fajnie rozplanowana kafelkowa podłoga w kuchni. Część pokoi jest otwarta na świat zewnętrzny, co mi się bardzo podoba. Bardzo lubię te okna z płotkami, które imitują kolumny. Dużo ciekawych zakamarków, w których coś się dzieje - bo tam są miejsca do pracy; urocza sypialnia w spokojnej tonacji.

Bryła budynku ciekawie rozplanowana, śliczny ogródek z zasadzonymi roślinami, a te zakręcone schodki na górny taras są the best! :) To mi się podoba w greckich domach. A bonusem do całości jest właściciel, postać tajemnicza i nietuzinkowa, choć mocno wygimnastykowana i porozciągana. Czasem wszystko mnie boli, gdy patrzę na Simów uprawiających jogę. :D :D

Bobi, świetna praca! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 lut 2023, 11:51

A - widzę, że ktoś tutaj w końcu do debugu się przekonał :cat_mwaha2: I zakupił kolekcję orientalną!


Bardzo mi się podoba twoja Atlantyda. Jest tak inna od twoich dotychczasowych projektów, że gdybym zobaczyła zdjęcia wnętrz, a przede wszystkim otoczenia - bez podania autora, to NIGDY W ŻYCIU nie powiedziałabym, że to twoje dzieło.

Bobinka, która oszczędna jest w szafowaniu ozdobami, i zieleniną w ogrodzie aż do bólu - zrobiła nawet zakątek z łąbądkami! No, idę się napić z wrażenia! :a_beer:
Spokojnie - tylko syropku tymiankowego! :a_ciiii:

Schodki typu greckiego są prześliczne, i pięknie się prezentują dodając bryle lekkości. Błękitnych elementów jak przystało na Grecyję jest w wystarczającęj ilości, wszystko dobrane gustownie, i ze smakiem. I porządek mimo tych cluttersów musi być jak na Bobinkę przystało - nie ma to jak dobra kindersztuba! Ja pozostanę jednak bałąganiarzem :(

Reasumując Bobi - lubię twoje prace, ale ta naprawdę skradła moje serce, i przytulę ją do tej mojej grekoTartoosy z wielką ochotą! :a_bravo:

P.S. Tak jak Frisska - jestem zaskoczona, że tak pięknie i elegancko prezentuje się tapetka w pajęczynki. Ja użyłam ją bodaj dwa razy w całym simowym życiu - w tym do podziemnego basenu w Domu z Duszą. I zauważyłam bardzo ciekawą rzecz z odbiciem się tej tapetki w wodzie - co innego jest na ścianach, a co innego widać w refleksach na wodzie :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 24 lut 2023, 18:09

Wychodzi na to, że jeszcze potrafię Was zaskoczyć ( i samą siebie też) :D . Budowanie tej posiadłości sprawiło mi dużo problemów i jednocześnie dużo frajdy, kiedy udało się je rozwiązać.

Z Debugiem jestem za pan brat, bo nie chcąc podrażać kosztów domostw, większość zielenizny pobieram właśnie stamtąd. Łabędzie jak trafnie zauważyła Perci skojarzyły mi się z Zeusem... więc pasowały tu jak ulał.

Życzę wszystkim, którzy ją pobiorą przyjemnego wypoczynku :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: i jeszcze raz dziękuję za tyle słów uznania w komentarzach :hearts/blue-heart: :hearts/blue-heart: :hearts/blue-heart: .

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 24 lut 2023, 19:37

Biel kamienia i i ciemny błękit stolarki , płaskie dachy, mury z pnącym się po nich zielskiem, kamienne schodki, dużo błękitu i bieli we wnętrzach - wszystko razem, to kwintesencja greckiego domku. Praca perfekt stylowo i "w punkt" Wspaniały przykład współczesnej greckiej architektury w simowym wydaniu.
Świetna praca Bożenko! :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”