Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Re: Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Post autor: bobas52 » czwartek 26 lis 2020, 12:35

Pragnę z całego serca pogratulować Marviczowi wspaniałych pomysłów na wyzwania :13-thumbs-up: i wszystkim graczom biorącym w nich udział ( @Wikki , @Kirka , @SimDels , @Marvi ) pomysłowości oraz zaangażowania w oba wcześniejsze tematy - pokój fana zwierząt oraz izbę przodków i duchów. Kłaniam się nisko i zbieram szczękę z podłogi; to co pokazujecie zasługuje na owację na stojąco i ogromne brawa :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: .

Moje problemy osobiste nie pozwalają mi tak często uczestniczyć we wspólnej zabawie, jak wcześniej bywało. Mimo to jestem z Wami sercem i myślami.

Do czternastej edycji przygotowałam projekt w postaci pracowni inżyniera architekta, który nosi dumną nazwę "Szyk i splendor", czy na to zasługuje - oceńcie sami.

Będąc dzieckiem każdy z nas marzył kim zostanie w przyszłości. Początkowo dziewczynki chcą być księżniczkami i szukają księcia na białym koniu ;) a kiedy okazuje się, że koń okulał a książę ma jedynie wymagania, sam od siebie nic nie dając, zmieniamy punkt widzenia i przyjmujemy postawę - umiesz liczyć licz na siebie.
Tak było w przypadku Aliny, która po ukończeniu studiów architektonicznych postanowiła się usamodzielnić i założyć własny biznes - pracownię architektury. Miała o tyle ułatwioną sprawę, że po babci w spadku otrzymała domek, w którym obecnie po pewnych przeróbkach mieści się jej pracownia.

i4.jpg
i5.jpg

Wirtualnie przytulam i serdecznie pozdrawiam wszystkich :hearts/two-hearts:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 28 lis 2020, 17:32

Cudna kolorystyka! Przepiekna pracownia! :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 03 gru 2020, 01:47

@Wikki - radosny pokój, idealny dla pand dużych i małych. Mogą hasać do woli :)
@Marvi - przytulny pokój dla kociaków. Zdecydowanie to one w nim rządzą, właściciel jest tylko dodatkiem :)

@bobas52 - bardzo elegancka pracownia, szykowna i pełna splendoru. Od razu widać, że pracuje w niej świetna pani architekt :)

Pracownia, którą zaprojektowałam, zdecydowanie nie jest tak gustowna, lecz zdecydowanie przemysłowa. Nie jest też przeznaczona dla jednego inżyniera, lecz dla zespołu. Ostatnio bowiem poczytałam nieco o inżynierii biomedycznej, nauce z pogranicza biologii, medycyny, techniki. Najogólniej można powiedzieć, że wiedza ta znajduje zastosowanie przy udoskonalanie produkcji i obsługi sprzętu medycznego, urządzeń diagnostycznych, oprzyrządowania obrazującego, wyposażenia laboratoryjnego, leków i wyrobów terapeutycznych. Rozbawił mnie opis jednej z uczelni dot. wymagań, jakie powinien spełniać kandydat na studia inżynierii biomedycznej. Otóż mniej więcej tak to brzmiało - jeżeli jesteś niezły z matematyki, uwielbiasz biologię, zagadnienia z fizyki i chemii nie są Ci obce, ale np. masz problem z wymianą uszczelki lub naprawa gniazdka elektrycznego jest poza zasięgiem Twoich możliwości, to studia te nie są dla Ciebie.
Mimo że biocybernetyka i inżynieria biomedyczna (z racji wieku i umiejętności) nie są dla mnie, to jednak zabawiłam się w projektowanie pracowni dla naukowców z tej dziedziny.
:09-winking-face:
lab. komputery.jpg
lab. rentgen.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 03 gru 2020, 12:12

Troche jest tych orzadzen w simsach i wlaśnie pokazałaś ze mozna stworzyc z tego cale laboratoryum badawcze, w ktorym simy z zapalem oddaja sie badaniom i wynalazkom. Podoba mi sie ta wstawka z czarnej plyty z dziurkami i w ogóle zestawienie czerni z szarym. Jest jednoczesnie elegancko i profesjinalnie :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 05 gru 2020, 21:32

Nie zdążę już bo łapek daleko ale poprostu muszę dopisać że zarówno sam pomysł na to wyzwanie jak i prace ,które pojawiły się w odpowiedzi są super! Uśmiałem się z tego opisu @Kirka :) ale ważne że zainspirował on tak wyjątkowa interpretację zadania, oryginalnie i faktycznie w takim miejscu to aż strach pomyśleć co ci Simowie inżynierowie umyślą 😮👏👌 @bobas52 no to jest elegancja plus funkcjonalizm 1 klasa.swietnym akcentem są pomysłowe ścianki z czerwonym i fajnie się to komponuje z bogatą bazą widocznych tam projektów - słowem biuro funkcjonuje już jak widać od dawna :) 👌👏😍
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 06 gru 2020, 19:54

Piętnaste zadanie: warsztat Mikołaja.
Czas realizacji: 19 grudnia (do północy).

Kolejne zadanie pojawi się 20 grudnia.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 07 gru 2020, 08:06

Projekt Stasi @Kirka w postaci pracowni badawczej jest realistyczny :shock: i możne powiedzieć na czasie, bo tak sobie wyobrażam laboratoria badawcze, w których naukowcy głowią się nad wynalezieniem szczepionki na COVID-19. Kapitalna praca :23-clapping-hands: :13-thumbs-up:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 07 gru 2020, 23:00

@Kirka , @Wikki , @Marvi - stworzyliście urocze pokoje fana zwierząt. Każdy jest inny, ale każdy zasługuje na wielkie brawa :a_bravo:
Miłośnik zwierzątek leśnych, miłośnik słodkich pand, czy miłośnik kotów, będą zachwyceni, ja też jestem zachwycona pomysłami jakie zastosowaliście tworząc te prześliczne pokoje. :hearts/two-hearts:

Natomiast pracownie @bobas52 i @Kirka , to pełen profesjonalizm. :cat_yes: Obydwie świetnie zaaranżowane, i wyposażone w niezbędne atrybuty związane z wykonywanym zawodem. Wspaniałe prace. :hearts/heavy-black-heart:

W tym roku Mikołaj pewnie większość prezentów wyśle przez kuriera lub pocztą elektroniczną, więc renifer Rudolf będzie miał czas na odpoczynek. :01-grinning-face: Co wcale nie znaczy, że w Warsztacie Mikołaja jest zastój, praca wrze, i skrzaty już przygotowują świąteczne paczki. Mikołaj w swoim kajeciku skrzętnie notuje, pod jaki adres wysłać, misia czy inną zabawkę.
A w moich wyobrażeniach wygląda to tak :01-grinning-face:
1.jpg
2.jpg
Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałych prezentów pod choinką. :hearts/sparkling-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 09 gru 2020, 09:58

Wow! Pięknie i tu nawet mikołaj tudziez jego pomocnik trzyma coś w łapce, niesamowicie pomysłowa praca Gabi.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 12 gru 2020, 09:19

Bajecznie piękny warsztat, w którym już na pierwszy rzut oka wyczuwa się świąteczne przygotowania i zaangażowanie całej ekipy aby dzieci dostały pod choinkę prezenty :hearts/green-heart:

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » poniedziałek 14 gru 2020, 12:24

O kurka wodna super! Aż sama chciałabym być pomocnicą tego Mikołaja :cat_boss:

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 14 gru 2020, 19:21

@Ktosik - bajkowa praca. Nie trzeba nawet słów, bowiem cała Mikołajkowa historia jest opowiedziana na fotkach :)

Coraz bliżej Święta ... coraz bliżej Święta...
Każdy czeka na prezenty. Nic więc dziwnego, że praca w warsztacie Mikołaja wre.
Mikołaj.jpg
Mikołaj 1.jpg
Gotowe? Zatem w drogę Mikołaju!
unnamed.gif

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 15 gru 2020, 22:58

Dziewczyny, wspaniałe prace, czapkie ściągam ze łba!

A łode mnie takie cuś.
miko2.jpg
miko.jpg
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 16 gru 2020, 13:44

Wszyscy dwoją się i troją aby dzieci w święta dzięki prezentom miały trochę radości.
@Kirka i @Marvi pokazały jak magia świąt wkroczyła również do simowego świata oraz jak barwne i radosne mogą być te święta :23-clapping-hands:

Chciałam pomóc Mikołajowi, ale mnie wyprosił, bo w tym roku zgłosiło się mnóstwo pomocników do przygotowywania szlachetnej paczki.

mikołaj 1.jpg
mikołaj 2.jpg

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 19 gru 2020, 20:07

@Ktosik - Mikołaj w bajkowym warsztacie, w gronie rodzinnym przygotowuje prezenty dla grzecznych dzieci :)
@Kirka - o, ten Mikołaj to prawdziwy biznesmen. To nie tylko warsztat, to niemal kolorowa fabryka zabawek. Każde dziecko grzeczne i niegrzeczne (w kącie widać rózgi) na pewno coś dostanie :)
@Marvi - Mikołaj postawił na chałupnictwo. W zaciszu przytulnego warsztatu produkuje zabawki, wkładając w nie serce :)
@bobas52 - Pośród radości i śmiechu, w gwarnym uroczym warsztacie Mikołaja powstają nietuzinkowe prezenty :)

Obecnie w świecie gier dominuje Cyberpunk 2077. Chcąc więc być trendy, zaprojektowałem cybernetyczny dwupoziomowy warsztat cyber Mikołaja. O co ludzie proszą Mikołaja w 2077 roku?
Dzieci o mechaniczne zabawki, nieco starsi o implanty, mające udoskonalić ich ciało. Są też prośby o nielegalne przedmioty. Jednak cyberMikołaj zachował jeszcze w swym sercu odrobinę dobroci i uczciwości. Takim osobnikom wysyła wirtualne rózgi.
Hala produkcyjna
cyberM.jpg
centrum dowodzenia (dystrybucji)
cyberM centrum.jpg

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 20 gru 2020, 01:35

Świetne pomysły, moi drodzy! Zarówno futurystyczne faktorie jak i przytulne chatenki! Aż czuje się ducha nadchodzących świąt! <3
A tymczasem pora myśleć trochę długofalowo. Mikołaj już swój warsztat uszykował, prezenty porozsyłane, okna pomyte by w świetle pierwszej gwiazdki przyglądać się zdobyczom, a zza węgła wygląda widmo końca roku. Wiadomo, "Nowy Rok, nowa ja", a nim ten moment transformacji nastanie - huczne pogrzebiny Starutkiego i jeszcze huczniejsze powitanie Nowego Roku. Zatem w tej odsłonie wyzwania proponuję...

Szesnaste zadanie: impreza sylwestrowa.
Czas realizacji: 2 stycznia (do północy).

Kolejne zadanie pojawi się 3 stycznia.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 03 sty 2021, 01:30

Jako, że poprzedni temat nie spotkał się z zainteresowaniem, a nie ma sensu przedłużać tego wątku, bo już po Sylwestrze i realizacja tego wątku ni ma już sensu, to wyjątkowo nie przedłużam czasu realizacji zadania, tylko podrzucam nowy temacik :D A tym razem proponuję


Siedemnaste zadanie: igloo Inuita.
Czas realizacji: 16 stycznia (do północy).

Kolejne zadanie pojawi się 17 stycznia.

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » niedziela 10 sty 2021, 22:51

Wszystkie warsztaty Mikołaja - bajkowy @Ktosik , przytulny @Marvi , radosny @bobas52 , futurystyczny @Wikki - są fantastyczne. W każdym panuje jedyny, niepowtarzalny klimat. Wielkie :a_bravo:

Zapewne każdy wie jak wygląda igloo, mniej więcej orientuje się też jak żyją Eskimosi.. O, przepraszam - Inuici, bowiem niektórzy mieszkańcy Grenlandii i północnej Kanady określenie Eskimosi, co znaczy "zjadacze surowego mięsa", uważają za obraźliwe. Generalnie jest to jednak, mimo trudnych warunków, w jakich przyszło im żyć, pogodny i łagodny lud. W czasie, gdy nie polują, lubią rzeźbić w śniegu, ale też w drewnie. Tylko że drewno jest rarytasem, dlatego powstają małe figurki, które potem niejednokrotnie służą dzieciom do zabawy. Lubią także tańczyć, przygrywając na bębnie (ramie obciągniętej skórą). Zresztą w każdej rodzinie znajduje się taki instrument, który służy także do kontaktów ze światem, przywoływania przodków lub kontaktów z bogami (przy czym ten rodzinny różni się od bębna szamana). Inuici uwielbiają też śpiewać (ich śpiew przypomina zawodzenie). Ze śpiewem jest związany ciekawy zwyczaj dotyczący rozwiązywania sporów. Otóż skłóceni rywale przygotowują pieśni, w treści których zawierają swoje skargi, opisują konflikt, ale też nie szczędzą adwersarzowi uszczypliwości i dosadnych epitetów czy porównań. A wszystko to w sposób żartobliwy. Swoją "twórczość" prezentują przed mieszkańcami osady, a ci osądzają sprawę, wyznaczają kary. Zazwyczaj wygrywa ta osoba, której pieśń okazała się dowcipniejsza.
Czyż to nie wspaniały sposób rozwiązywania konfliktów? O ile nasz świat byłby piękniejszy, gdyby ten sposób był stosowany przez inne nacje.
Ja tu gadu gadu, a przecież czas przedstawić projekt.
Na podstawie zdjęć, w miarę możliwości, jakie daje gra, w oparciu o własne wyobrażenia (i umiejętności) tak oto urządziłam wnętrze igloo, dzieląc je umownie na część "gospodarczą"
igloo gospodarcza.jpg
i "wypoczynkową"
igloo wypoczynek.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 12 sty 2021, 21:56

Niezwykła praca a świetnym wstępem do niej jest ciekawa opowieśc o świecie Innuitów. Dzięki za to i za podzielenie się pomysłową pracą, myśle że kapitalnie oddającą ten klimat.
Nie wiem jak zrobiłas kostki z których zbudowana jest konstrukcja natomiast wyposażenie jest bardzo "w punkt";rybki ,ubranka przy ognisku, ,stół przygotowany do domowej uczty ,ciekawe miejsce sypialne (pomysłowo z tymi kotarami!) i ...sa tu nawet wspomniane rzeźby-zabawki z drewna a nawet bęben! To co stworzyłaś wspaniale współgra z opowieścią tworząc ciekawy obraz odległego zakątka :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 13 sty 2021, 10:47

Bardzo ciekawa praca, zważywszy skąpe środki, jakimi dysponujemy w czystej grze bez ceców. Jest wszystko, co potrzeba rodzinie do przetrwania w tak trudnych warunkach. Tak jak Delsa zaintrygowałaś mnie - z czego powstały ściany igloo (widzę coś na kształt worków albo poduszek :) - proszę o objaśnienia :) ) I jak Delsa - zainteresowałaś mnie opowieścią o zwyczajach Inuitów. Pamiętam z dzieciństwa (jak przez mgłę) obowiązującą wówczas lekturę szkolną "Odarpi - syn Egigwy" Aliny i Czesława Centkiewiczów, przybliżającą nam nieco realia życia w krainie wiecznych mrozów. Rzeczywiście wobec trudności z dostępem do tak cennego drewna - Inuici rzeźbili głównie w kości - kłach morsów, żebrach fok i innych większych ryb. Mieli też bardzo pięknie ozdabiane ubrania z futer oraz kurtki ze skór i puchu dzikich gęsi i kaczek edredonów. Ich kurtki wyściełane puchem przeniknęły nawet do naszej współczesnej mody. Nie wszystkie zwyczaje podobałyby nam się dzisiaj, i nie wiem, czy przetrwały w takiej formie - w dobie globalizacji. Inuici byli niezwykle życzliwie nastawieni do świata, a trudne warunki, w jakich przyszło im żyć nakazywały dzielenie się wszystkim, nawet żonami. Wg iniuckiego prawa nasze pojęcie kradzieży było dla nich niezrozumiałe. Co twoje to i moje. Co podobałoby się naszym dzieciom w inuickim wychowaniu? Na pewno to, że dzieciom wolno wszystko, nikt ich nie karze, nawet nie podnosi głosu. Dlatego może panuje przekonanie, że dzieci i młodzież eskimoska to najtrudniejszy typ ucznia. Nauczyciele, głównie Duńczycy, którzy przybywają na Grenlandię, nie są w stanie tego znieść i szybko odchodzą.
A wracając do igloo - wielkie brawa, że podjęłaś się tego wyzwania mimo trudności, jakie nastręczało!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”