Co z festiwalami i...pralkami

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
Simson2
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 17 cze 2021, 06:49

Co z festiwalami i...pralkami

Post autor: Simson2 » czwartek 17 cze 2021, 07:08

Hej,
Ostatnio moja gra mnie bardzo denerwuje mianowicie mam wrażenie, że mam inną wersję the sims 4 niz inni :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: a wszystko dlatego, że:
1. Nie pojawiają się festiwale - ŻADNE. A juz o tych związanych porami roku nie wspomnę. Moze ja cos zle robię???gdzie one się pojawiają?
2. Pralki i suszarki notorycznie muszę kupować nowe bo po kilku praniach albo nie ma opcji "odlóz pranie" albo "wloz do pralki" mimo ze pralka jest pusta. :24-neutral-face:
3. Po dłuższej grze simowie sąsiedzi stają się nieśmiertelni. Np. Opiekunka seniorka małych dzieci moich Simow przychodziła jeszcze do ich wnuków :04-rolling-on-the-floor-laughing:
4. Po zainstalowaniu wystroju marzen simowie potrafią wyrwać się ze snu i zaginąć przez cały dom zeby obejrzeć stoliczek, doniczki, albo kij wie co bo akurat sa w stylu, który oni lubią. Przy czym nie ma to żadnej ikonki aktywności po prostu przerywa dana czynnosc zeby pójść zobaczyć mebel :68-pouting-face: :61-shocked-face-exploding-head:
5. Jako architekt wnętrz nie mogę wykonać zlecenia "dodaj piętro" bo na parceli klienta wiecznie mam napisane, że mogę wykonywać prace tylko na danym piętrze :72-face-thermometer:: Nie rozumiem :27-face-rolling-eyes: nie mogę usunąć dachu, to gdzie i jak mam to piętro dodać?!

Moze mi ktoś powiedziec jak wykorzystywać cale możliwości gry? Bo moze ja cos zle robię albo nie umiem w to grać :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes: mimo, że gram od zarania dziejów czyli od momentu wyjscia na świat the sims1 :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: moze jestem juz "za stara" :03-face-with-tears-of-joy: HELP

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 17 cze 2021, 11:49

Ad5. Pakiet z wystrojem wnętrz prawdopodobnie ma błędy, które zostana naprawione w aktualizacji ,sam równie,z nie moge za wiele zrobić poza...reloloryzacją mebli mimo, że zlecenie obejmowało właśnie budowe piętra itd.
Ad4.Masz sima pracoholika :D U mnie tak nie było, może to zalezy od cech
Ad3. Może masz włączone niestarzenie się simów w menu gry, poszperaj. Osobiście sobie tak ustawiam zawsze ale fakt, że to bywa kłopotliwe i nierealistycznie przy długiej zabawie.
Ad2 Nie wiem nic nie prałem :O
Ad1. Jak pamiętam festiwale doszły z dodatkiem "Miejskie życie" i z początku notorycznie wręcz trafiałem na nie w tym nowym mieście ale bardzie o tym wypowie się ktoś kto grał w trybie życia trochę więcej niż ja (bo głównie buduje jak już mam czas na grę).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Simson2
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 17 cze 2021, 06:49

Post autor: Simson2 » czwartek 17 cze 2021, 13:24

Kurcze wlasnie nie mam pracoholików.
Simy w tym dodatku wystroj marzen reagują na przedmioty, które są w ich ulubionym stylu. I wszystko fajnie do momentu kiedy nie zakitalają przez całą parcele zeby podziwiac dany mebel bez mojej wiedzy przerywając tym samym aktualną czynnosc -najczęściej sen :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:

Mi sie rozchodzi najbardziej o te festiwale związane z porami roku z wrotkarniami i lodowiskami. Czy wyskakuje jakies powiadomienie czy mam sama szukać. Nie wiem jak na nie trafić.

No nic moze to rzeczywiście jakies błędy... czekam zatem na aktualizacje.

Moze jak będą wypuszczać to wiejske życie to naprawią wcześniejsze błędy 🙏

Dzięki za odpowiedź!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 20 cze 2021, 15:51

Ostatnio pograłem pakietem dekoratorskim i wszystko działa, możliwe że błędy i Tobie nie będą się pojawiać na wszelki wypadek zacznij od zerowego poziomu na nowym zapisie gry.
Powiadomienie o festiwalach także miałem więc może spróbuj ponownie i może pograj w miare długo (festiwal pojawił mi sie na drughi dzień ale chyba nie każdego dnia są)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » poniedziałek 21 cze 2021, 13:09

1. U mnie normalnie pojawiają się informacje o tych dochodzących z dodatku Miejskie Życie i Śnieżna Eskapada, natomiast te dochodzące z Wyspiarskie Życie to już niestety trzeba samemu trafić ale wiem, że jest gdzieś mod aby i z tego dodatku pojawiały się komunikaty o festiwalu :78-smiling-face-halo:
2. Niestety pralek nie mam ale czasem mam taki problem z koszami lub zlewami, że mój sim nie może ani pozmywać ani nic wyrzucić, bo niby nie mam tych rzeczy. Nie wiem, zawsze trzeba chwilę poczekać i nagle już może. Oby naprawili to w którejś aktualizacji :27-person-with-folded-hands:
3. Gdzieś słyszałam, że właśnie Ci służący czy opiekunowie są nieśmiertelni automatycznie ale nie wiem czy to rzeczywiście prawda :22-thinking-face:
4. i 5. Nie pomogę gdyż nie posiadam tego rozszerzenia
Ogólnie może spróbuj tak naprawić grę na origin - prawym przyciskiem myszy na okładkę gry i wybierasz Napraw. Jeśli posiadasz coś w folderze Mods wyjmij na czas naprawy :09-winking-face:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 09 lip 2021, 23:35

@SimsoweAnime

Co do zlecenia dodaj pieto to am jest blad ale nie w grze. Kretyn tlumacz - chyba był pijany, albo EA uzylła zidiociałego Googla - i źle to przetłumaczono Powinno byc dodaj pokój i trzeba to zrobic na poziomie parteru

Co do bledów z pralka , suszarka zalecam zrobic reset folderu gry
Jak to robin - tutaj opssałam dokładnie
https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Pr ... 901#M12990

Co do starzenia sie rodzin tez tak mam - starzeja sie tylko poznani simowie przez mojego sima. Tacy ktorym sie przedstawil i znimi pogadał - reszta łazi nieśmiertelna pomimo ze mam NCC mod
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”