The Sims 5 - już oficjalnie

Nowości, przecieki i ciekawostki z gry The Sims 5
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

The Sims 5 - już oficjalnie

Post autor: Alibali » poniedziałek 19 wrz 2022, 19:53

To wszystko, co napisałam niżej w tym poście w trybie przypuszczającym, od 18 października jest już oficjalnie ogłoszone. The Sims 5, znane jeszcze pod roboczym tytułem Project Rene - stał się faktem!

.................................

Electronic Arts zapowiedziało zniesienie opłat za podstawkę The Sims 4 w pażdziermiku tego roku. Odbiło się to szerokim echem w środowisku graczy. I zaczęły się spekulacje, które mają jak się okazuje, dość realne podstawy'.
Otóż oficjalna grafika dodana do wideo na stronie TheSims.com ma dość enigmatyczny tytuł – Project Sunrise. Gry i filmy, których tytuły nie mogą być ujawniane publicznie przed zapowiedzią, często nazywane są w różny, szyfrowany sposób.

Czyżby ten tajemniczy Project Sunrise, czyli Projekt Wschodzące-słońce może być takim projektem? Tytuł może nawiązywać do zupełnie odmiennego spojrzenia na rozgrywkę w dotychczasowym The Sims, prawdziwym "powiewem świeżości" albo - wschodzącym słońcem :) Oczywiście są to jedynie spekulacje.

... Jak informuje SimsWeek, podający wiadomość od SimsCommunity, Jeff Grubb zawodowo zajmujący się dziennikarstwem gamingowym, stwierdził w jednym z wywiadów, że słyszał, jakoby The Sims 5 miało być zapowiedziane podczas wydarzenia Behind The Sims Summit, zaplanowanego na 18 października. Jak stwierdził dziennikarz, tego dnia ujrzymy zapowiedź Piątki, choć do czasu zagrania jeszcze daleka droga....

EA więc może pozwolić sobie na zaoferowanie podstawki The Sims4 za darmo, gdy dotrze do nas, ile kosztuje gracza cała kolekcja! Seria The Sims 4 , która rozrosła się już do ponasd pięćdziesięciu części (rozszerzeń, dodatków, pakietów czy kolekcji), Darmowa podstawka to pestka przy 57 tytułach DLC, o łącznej wartości 4378,50 zł, :cat_ooo: Sama ciężko się zdziwiłam, gdy zobaczyłam czarno na białym, ile do tej pory kosztowała mnie ta gra!

Wiadomość tę przeczytałam na DOTce - link https://sims.arhn.eu/2022/09/15/wylania ... dzierniku/
Ostatnio zmieniony czwartek 20 paź 2022, 17:06 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 20 wrz 2022, 14:15

Nadciąga na pewno choć moim zdaniem pobawi się z nami jeszcze EA wydając Piątkę nie wcześniej niż za powiedzmy 5 miechów. Ten czas wystarczy by przygotować kilka ciekawych "wycieków" i dać czas fanom gry na to by oczekując kupili jeszcze trochę dodatków do sims4.Ciekaw jestem tej piątki bo czwórce jednak trochę się dostało zwłaszcza po premierze i możliwe że doczekamy się konkurencji więc cicho liczę ,że tym razem na starcie gra nie będzie tak niedopracowana jak na starcie była Czwórka (ech ileż ja się naszperałem bezowocnie w sieci za sposobem na zbudowanie czegoś wyższego niż 2 piętrowy budynek bez możliwości ani dodania piętra ani tez wysokiego fundamentu w owym czasie).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 22 wrz 2022, 10:27

Nadciaga? Mozesz juz nawet sobie to zamowic choć tylko w wersji angielskiej albo portugalskiej ...

FdCrAY2WYAMMdZx.jpg
Moje jedyne obawy co do TS5 wiążą się z informacją, ż to gra on-line, czyli multiplayer. Wszystkie inne gry EA sa w wersji online multiplayer i do szefow EA nie dociera, ze Simsy nie nadaja sie do tego typu gry.
Biorac pod uwage ile bledow serwera wyskakuje gdy gre wrzuca sie na tego typu przeznaczony tylko dla niej serwer EA mający tworzyć pomost miedzy graczami juz mi się robi słabo.
Z tym samym zamysłem tworzono Czworke (podstawowy powód dlaczego była ona tak okrojona na starcie) i g... z tego wynikło. Jednak bossowie EA od ukochanej idei nie mogą się odczepić niestety i piątka wystartuje na 100% jako multiplayer
FdCrA_5WYAE0_MN.jpg
Ktos swego czasu przerobil kawalek Sims4 na silnik Unreal Engine 5 aby zobaczyc jak Sims4 mogloby wygladac na tym nowym silniku
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 24 wrz 2022, 14:05

Elusia ja myślę, że ten zakup (czy też przedpłata) to jest fakenews! Piątki nie wyprodukują do końca roku w żaden sposón, a zobacz jaka jest podana data ukazania się (release 2022)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 20 paź 2022, 13:11

Myślę, że ten temat będzie często wznawiany :)
Postanowiłam wklejać tutaj wszystko to, co już wiemy, i czego się jeszcze dowiemy o nadchodzącym The Sims 5

Data ukazania się nowej odsłony gry jest wielką niewiadomą. W opublikowanym w internecie materiale z transmisji Behind The Sims dowiadujemy się między linijkami, że potrwa to trochę (mowa jest, że wyjątkowo pokazano materiały z tworzonej nowej gry na LATA przed jej premierą (a czego nie robiono do tej pory dla żadnej innej gry). Wiemy wiemy - Paralives dyszy nad głową
Słowo lata to nie rok, czyli najwcześniej, jak sądzę, możemy się spodziewać The Sims 5 w 2024roku.

Gra The Sims 5 przyniesie nam tak wyczekiwany powrót do koła kolorów, czyli możliwości wyboru koloru i deseni wybranego obiektu, a także zmianę elementów składowych obiektu i ich wielkości (nie mylić ze znanym już powiększaniem i pomniejszaniem CAŁEGO obiektu), oraz możliwości tworzenie własnej kolekcji.

Rozumiem to tak, że np jest komódka z przyklejonym do dniej wazonikiem. Do tej pory chcąc powiększyć wazon, zmuszeni byliśmy powiększać go wraz z komódką. A gdyby powiększyć tylko sam wazonik. a komódka zostałaby tej samej wielkości? Lub na odwrót? Może też wreszcie będzie można powiększać okna i drzwi bez tworzenia tej paskudnej dziury.

Ale to tylko spekulacje a tu mają być same suche fakty :)

Będzie też możliwość dzielenia się swoimi materiałami i kolekcjami ze znajomymi (czyli - jak mi się wydaje - powrót do Galerii w wersji z trójki, czyli Giełdy Wymiany)

Największą i chyba najbardziej szokującą nowością jest kompatybilność gry z komputerami i smartfonami. Czyli mówiąc prościej - możemy zacząć budowę domku na komputerze, a dokończyć budowę na smartfonie, na tym samym zapisie, w drodze do szkoły czy pracy (albo udając w pracy ciężką harówę przy odbieraniu telefonów od klientów :P )

Obrazek




W The Sims 5 ma być też wielki powrót do trybu multiplayer - czyli simy on-line. Już widzę te serwery przeciążone i padające jak w SimCity
Ostatnio zmieniony sobota 22 paź 2022, 17:08 przez Alibali, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 22 paź 2022, 16:59

Oto garść nowinek o TS5 podana w telegraficznym skrócie:



Twórcy nazywają Project Rene nową generacją The Sims. Więc tak naprawdę nie wiadomo, co należy rozumieć pod pojęciem nowa generacja, tzn w którą stronę to pójdzie - czy w większy realizm, czy bardziej komiksowy wygląd simów :(


Jak zapowiadają twórcy - fani gry mogą oczekiwać dużych nowości i innowacji w kwestii tworzenia i dostosowywania gry oraz Simów


Rozgrywką będzie można się dzielić z przyjaciółmi korzystającymi z gry na różnych platformach jednocześnie

W grze pojawi się tryb wieloosobowy, który będzie opcjonalny.
Oznacza to, że będziemy mogli wybrać grę w pojedynkę (tak jak do tej pory) lub ze znajomymi.


The Sims 5 nazwano „Project Rene”, ponieważ ma się on kojarzyć z renesansem i ponownymi narodzinami serii.


Na premierę gry jeszcze trochę poczekamy. Twórcy podzielili się z nami informacjami na temat gry nowej generacji tak szybko, aby móc na bieżąco otrzymywać feedback na temat tego co robią. Myślę jednak, że bardziej po to, by zastrzec sobie pewne rozwiązania


Gra jest na razie w naprawdę wczesnym stadium projektowania, co oznacza, że to, co zobaczyliśmy na ostatnim pokazie - zdąży się jeszcze kilkukrotnie zmienić do czasu premiery.


Przed The Sims 4 jeszcze kilka lat wspierania oraz wydawania nowych rozszerzeń i aktualizacji. Oznacza to, że gra nie odchodzi w odstawkę i będzie na razie rozwijana równocześnie z produkcją The Sims 5


Być może The Sims 4 - i The Sims5 będą funkcjonowały w pracowniach twórców jeszcze długo razem, i DLC do obu odsłon będzie wydawane jednocześnie do TS4 i do TS5. Oby tak było, bo przykre było odcięcie się EA od trójki (aż do zawieszenia działania forum trójkowego włącznie! I kompletne porzucenie dwójki, a przecież fani każdej z tych odsłon istnieją i nadal grają dwójką czy trójką (w tym i ja!) To powinno skłonić twórców do wspierania swoich dzieł, choćby w przystosowaniu ich do lepszej współpracy z nowymi wersjami windowsa. Być może istnieją w dwójce ograniczenia, które nie pozwolą uruchomienia jej w trybie 64 bit, ale choćby jakieś aktualki, które usprawniłyby grę. Lagi w trójce wkurzały, a nie każdy przecież jest informatykiem. Ja musiałam w przyśpieszony sposób nauczyć się obsługi komputera w takim zakresie, w jakim mi się nawet wcześniej nie śniło, by móc grać bez problemów trójką!

Ciekawa jestem też wymogów sprzętowych piątki w przyszłości

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 25 paź 2022, 08:57

Ma być ponoć wczesny dostęp i w ciągu tygodnia jakiś test gry więc może cokolwiek pokażą;
Cytując Sims Community; "Ten test rozgrywki skupi się przede wszystkim na naszym nowym narzędziu do dostosowywania obiektów, które obecnie nazywa się „Warsztatem”."
Czyli faktycznie tak jak wspomniałaś Alicja, konkurencja z Paralives idzie już pełną parą, chwała panu Masse ,że ruszył temat (także rozwoju The Sims) do przodu, od razu widać jak wiele dobrego może zdziałać konkurencja i jakim brakiem rozwoju jest monopol, teraz nagle okaże sie , że wszystko można ,prawdopodobnie w podstawie Sims5 będą tez apartamenty (z bogata podstawką Paralives będzie trzeba czymś konkurować) ale z braku czasu wkleję tylko link do całości nowinki z SC: https://simscommunity.info/2022/10/24/t ... partments/
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 26 paź 2022, 10:14

Dzięki Miszka za link, bo wczytując się w tekst zauważyłam ciekawostkę.
Otóż - mimo podkreślania, że THE SIMS5 to jeszcze odległa w czasie sprawa - to JUŻ przedstawiają i testują wspólnie z graczami niektóre możliwości gry. Czyżby to było mydlenie oczu (żeby uśpić czujność Alexa Masse?). Nie chcę, żeby to wyglądało jak bym miała na tym punkcie jakąś obsesję, ale skoro JUŻ oferują testowanie gry, to sprawa wcale nie jest tak odległa w czasie.

CO DO TESOWANIA - TESTY RUSZYŁY OD 25 PAŹDZIERNIAK JUŻ, I MOŻNA JE ŚLEDZIĆ NA DISKORDZIE!

Możemy się nawet zapisać i sami stać się testerami The Sims5

Zapisz się na test gry!

Zespół Maxis ciężko pracował nad nowymi innowacjami dla The Sims. Zapraszamy do przetestowania wersji pre-alfa dla Project Rene. Zależy nam na tym, aby było to jak najlepsze wrażenia i nie możemy się doczekać, aż otrzymamy Twoją opinię i usłyszymy Twoją opinię.

Ten test rozgrywki skupi się przede wszystkim na naszym nowym narzędziu do dostosowywania obiektów, które obecnie nazywa się „Warsztatem”. To narzędzie ma pomóc w dostosowaniu obiektów do dekoracji mieszkania. Zachęcamy do dzielenia się swoimi dziełami, a także pobierania tego, co stworzyli inni gracze. Aby doświadczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania ten test rozgrywki, pamiętaj, że możesz grać ze znajomymi!

Proszę zauważyć, że to wczesne doświadczenie to tylko jeden aspekt tego, czym będzie projekt Rene.
Zachęcamy do dołączenia do sesji ze znajomymi i/lub dołączenia do prywatnego testu rozgrywki Discord (zaproszenie do śledzenia), aby znaleźć nowych znajomych do gry. Jako zaufany członek Community Playtesting możesz zaprosić maksymalnie 3 znajomych do zarejestrowania się w tym teście rozgrywki. Więcej informacji i instrukcje zawarte są w formularzu rejestracyjnym.

Możesz zarejestrować się w EA Playtesting, odwiedzając naszą stronę „ Jak zostać testerem gier ”, która zawiera wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o lokalizacji, wynagrodzeniu, linkach do stron internetowych i nie tylko.

https://insider-gaming.com/how-to-becom ... laytester/


Możesz też odwiedzić stronę EA Playtesting bezpośrednio

https://www.ea.com/en-gb/playtesting

Mamy nadzieję, że otrzymamy publiczne nowe informacje z pierwszego testu rozgrywki. Czekajcie na więcej aktualizacji w Społeczności Simów!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 lis 2022, 21:14

Tutaj mam info, że wybrani przez EA testerzy już za chwilę będą testować The Sims5. Ponieważ nie jest to oficjalna strona, więc info może być fejkiem. Ale wklejam - dla porządku :)


...Raport od Insider Gaming twierdzi, że e-maile zostały wysłane, zapraszając wybranych fanów na test gry Project Rene.
Ta wiadomość, udostępniona na koncie Insider Gaming na Twitterze, zawiera szczegółowe informacje, że testy pre-alfa rozpoczną się 25 października i skupią się wyłącznie na elementach konstrukcyjnych Project Rene , które EA w e-mailu nazywa „ Warsztatem ” . {Udostępniono} prywatny serwer Discord dla testerów, aby mogli podzielić się swoimi opiniami, a ta wersja Project Rene pozwoli graczom doświadczyć nowych elementów gry w {trybie multiplayer}.


https://screenrant.com/sims-5-playtest- ... ek-report/


W nawiasie wpisałam słowa, których translator nie przetłumaczył właściwie/

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 02 lis 2022, 18:12

No i się porobiło. Godne zaufania źródło donosi, że Projekt Rene (czyli według graczy The Sims 5) został zhakowany!
Playtest rozpoczął się 25 października. Test został zaoferowany oddanym członkom EA Playtesting, aby przetestować warsztat gry. Testerzy mogli zaprosić po 3 znajome osoby, które nie są częścią grupy EA Playtest. W sumie doprowadziło to do tego, że gra dostała się w ręce hakerów, którzy złamali pliki gry. Biorąc pod uwagę, że pierwszy test gry The Sims 5 był tajny, nie wiadomo, czy EA kiedykolwiek wyda oświadczenie o niefortunnym włamaniu do gry.
Informację powyższą podaje (na podstawie raportu Toma Hendersona zamieszczonego w Insider Gaming) SimsCommunity:
https://simscommunity.info/2022/11/02/b ... d-pirated/

A tak w ogóle to SimsCommunity jest obecnie najbardziej rzetelnym i działającym na bieżąco informatorem o grze The Sims (co prawda po angielsku, ale zawsze można włączyć tłumacza Google). Polska Dot-ka bowiem swoją świetność ma już chyba za sobą :(

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 06 lis 2022, 20:33

Tak, dokładnie Stasiu - DOT-ka nie podaje już informacji na bieżąco, informacje o aktualizacji kiedyś mieli chwilę po, umieszczając obszerne info i ewentualne fotki z tzw expresowej dostawy. Teraz nie ma nic, a jeśli już się coś pokaże, to z kilkunastogodzinnym poślizgiem, albo nawet do dwóch dni później, co bylo kiedyś nie do pomyślenia. Mam wrażenie, że Karol jest już zmęczony prowadzeniem strony, zwłaszcza, że zarządzanie takim dużym formatem do najłatwiejszych nie należy.
Natomiast uaktywnił się pewien youtuber - Kosmo - ma ciekawe filmiki i zapowiedzi na swoim kanale. I nowinki podaje w porę, choć nie w takiej formie, w jakiej starsi gracze by chcieli.

Przykre jest, że ciężka praca programistów EA stała się łupem złodziei. I tym bardziej przykre, że EA wpadła przez nadmiar zaufania do "zaufanych" graczy...
Nie chcę im ubliżać, bo nieładnie jest kopać leżącego, ale wobec ich polityki zdzierstwa jakoś mi ich nie żal (trójka już jest na tyle passe, że powinni o połowę obniżyć ceny pakietów, światów, i pojedynczych obiektów - ja np nadal gram trójką i jestem zainteresowana światami, których nie mam, a które chętnie bym nabyła - jak choćby Północna Grota)!
Do ostatniej złótówki by zdarli z graczy wiernych leciwej grze i na dodatek bardzo problematycznej w obsłudze! Moja nieżyjąca już mama mawiała - największa to sztuka, gdy ktoś oszusta oszuka! Wprawdzie EA tu nie występuje w roli oszusta, ale jest bezduszna!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 10 lis 2022, 22:25

Jeszcze odnośnie zhakowania The Sims 5. Na Reddicie pojawiły się zrzuty ekranu Projektu Rene:
5 warsztat.JPG
5 warsztat 2.JPG
5 samouczek.JPG
5 samouczek 2.JPG
5 świat.JPG
O zrzutach powyższych można także przeczytać na SimsCommunity:
https://simscommunity.info/2022/11/10/p ... ve-leaked/

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 11 lis 2022, 10:29

Dzięki wielkie Kirka! Teraz wiadomo dzięki tym fotom więcej. Czyżby simowy mały Paryż w podstawce? (sądząc po architekturze) Mamy tu skorupki z mieszkankami do meblowania jak w wieżowcach z sims3 ? Bo tak to wygląda na tych fotach.
Z drugiej strony, ulice krzyżujące się pod takimi kątami i sama grafika przywodzi na myśl trochę symulatory budowy miast, więc może jednak możliwości będą wręcz przeciwnie-ogromne (czyli otrzymamy edytor otoczenia gdzie można będzie jak w sims 3 można po ukształtowaniu terenu i wytyczeniu siatki ulic stawiać skorupki lub budować od zera własne parcele).
Tu w każdym razie obstawiam "skorupki" i pewnie w odróżnieniu od podstawowych otoczeń z Sims 4 będziemy mieć w Sims 5 narzucony bardziej francuski charakter dla odmiany. Jestem za, tylko szkoda jeśli te tzw. kamienice haussmanowskie to są faktycznie gotowe bryły.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 11 lis 2022, 18:07

Miszka, przyjrzyj się ostatniej fotce. To nie wygląda na króliczą norę, ani shell building. Na samej górze mamy coś, co znane było w TS3 - taki dodatkowy poziom - nadbudowujący ostatnie piętro (a nawet sotosowany niżej), który w użyciu nie był widoczny (pomijany). Doszedł wraz z dodatkiem Kariera i zastosowany był w Twinbrook - miasteczku o charakterze nowoorleańskim. Ten poziom umieszczało się kodem "placefriezes on/off "(po uprzednim urruchomieniu konsoli kodów i wpisaniu testingcheatsenabled true). Można było go wykorzystać też przy budowaniu półpoziomów lub klatek schodowych. I widzę coś podobnego do tego "fryzu" na ostatniej fotce! Na dodatek pod skosem, co pozwala budować dachy właśnie w stylu francuskich ulic. I licząc piętra (na przedostatniej fotce), to widzę, że okna mansardowe są na piątym(!), a nad nimi jeszcze ten "fryz". Myślę, że to wyraźny sygnał na poszerzenie możliwości budowlanych w piątce. Byłabym bardzo rozczarowana powrotem do shell budynków, choć to pozwalało na sporą oszczędność pamięci w grze.

Tu daję link do info o tym placefriezes

https://www.ign.com/wikis/the-sims-3/Friezes

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 12 lis 2022, 16:43

Ludziska nie podniecajcie sie tak. :cat_mwaha:

Wedlug infa to tylko pare pokoi do umeblowania w apartamencie. Jedno info, ze tych apartamentów bedzie 4 w budynku. O ile to nie zostanie zmienione. Czyli klikasz na budynek i wybierasz jeden z czterech apartamentów. Na 100% skorupy beda nie do klikania i zmieniania. Na 100% wlasne apartamenty wybudowane w jednym wlasnym domu dzialac nie będą.
Moze dzialac apattament "na dachu ale to wlasnie jest TS4 - mozesz budowac apartament na wiezowcu... czyli penhouse

Jedna zmiana do TS4 że oprocz tego apartamentu na dachu bedą w chałupie jeszcze 4 inne mieszkania dla simów.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 18 lis 2022, 23:19

Tutaj wklejam link do filmu, który przedstawia to, co wyciekło. Film jest po niemiecku, ale włączyłam automatyczne napisy a potem zmieniłam w ustawieniach aby tłumaczyło na polski. Niestety - trzeba to robić indywidualnie u siebie.


Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 lis 2022, 14:56

Sims Community czyli serwis od którego większość także polskich stron bierze infosy, opublikowało kilka dni temu także wygląd ludzików i więcej fotek otoczenia oraz mieszkań.
Wygląd ludzików rzekomo znaleziony w plikach gry

Obrazek

Wygląda na to, że będą sklepy (być może królicze norki)

Obrazek

Mieszkania na tych fotkach (screenach z jakiegoś chyba skasowanego filmu) zdradzają moim zdaniem wyraźnie, że mieszkanka w Rene (pewnie nazwa otoczenia a'la paris po prostu) będą ukryte lub budowane na gotowych klockach, mam nadzieje, że będzie tez jakieś inne otoczenie z budowanymi od zera parcelami.
To, że to makiety budynków czyli gotowce zdradzać może tez dziwny "pusty" wygląd okien.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe czy te samochody będa miały funkcje tylko dekoracyjną. Ulice są puste czyli może będzie możliwe poruszanie się pojazdami

Obrazek

Obrazek

Obrazek zwiastujący być może jakieś inne skandynawskie z charakteru otoczenie (?)

Obrazek

Dużo bibelotów czyli pewnie większa swoboda ustawiania wszystkiego bez kodu

Obrazek

Obrazek

Dużo więcej fotek: https://simscommunity.info/2022/11/17/t ... at-leaked/
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 24 lis 2022, 19:18

@SimDels Miszka, ale zauważ, że za tymi ciemnymi, niby martwymi oknami na poniższej fotce jest mieszkanie! Skłaniałabym się raczej ku tezie, że wzorem San Myshuno - dostępne będzie tylko ostatnie piętro :( Te okna mogą być jeszcze niedopracowane, bo sami piszą, podkreślając w wielu miejscach, że wygląd obiektów prezentowany obecnie, jest wstępną fazą projektu!


Obrazek


Nie tracę nadziei, póki nie dostanę gry do rąk. :a_beer:

Miasteczko jest urocze (ach te kwitnące wisterie, kafejki, !) Bagietki wielokrotnie uchwycone na fotkach nasuwają skojarzenie z Rivierą francuską lub włoską (może też sami wpadli na pomysł nazwy projektu, wszak od Projekt Rene do San Remo już bliska droga :)
Co ciekawe - klimat tego miasteczka bardzo przypomina mi klimat świata do trójki, który tu wielokrotnie prezentowałam i wspominałam - mianowicie Wyspę Gallahada (L'ille de Gallahad) autorstwa wspaniałego teamu z SimsDesignAvenue - nieistniejącej już francuskiej strony. Mam ten prześliczny świat i nadal w nim z wielką przyjemnością "przebywam" Więc jeśli nowa odsłona simsów przyniesie miasteczko z podobnym klimatem - będę enchantee.


Zachwyciłam się mnóstwem kluttersów (chyba po raz pierwszy w takiej ilości), w dodatku są to obiekty stackable i shiftable czyli dające się położyć jeden na drugim, czy zawiesić na krześle, wannie, kanapie, położyć na łóżku, krześle (książka i ołówek leżą na kołdrze na jedej z fotek, na innej książka leży na mikrofali) ... Półki, nlaty, szafki czy komody mają mnóstwo gniazd do umieszczania obiektów! Odeszli też od stylu "ponadczasowego" (czyli nijakiego zbioru przypadkowych mebli), kłądąc nacisk na nowoczesność. Są wreszcie stojaki na kwiaty (ściągnięte żywcem od NynaeveDesign) :P
Wrócili do niektórych sprawdzonych rozwiązań znanych z poprzednich odsłon gry - np są stoły na 8 osób ale nie takie wąskie i długie jakie są w trójce i czwórce - ale szersze - jak w jedynce i dwójce! Widać to na powyższej fotce.
Zwróciłam uwagę na staranniej opracowaną grafikę - połysk wanny, zlewu, załamywanie się światła w szybie drzwi, pofałdowane i udrapowane zasłony, na nierówności desek w podłodze, a także na brudne naczynia zebrane w zlewie, zmięte karteczki, otwarte puszki - wszystkie te smaczki, które nadają pozory zamieszkałego domu.
ale przede wszystkim cieszy oczy widok rozciągający się z prezentowanej uliczki - urocze kafejki nie będące (chyba) króliczymi norami, wystawione na zewnątrz stragany, w perspektywie ulicy widać dość bliski brzeg morza, co daje mi nadzieję na powrót do otwartego świata. Ale w Sulani też jest morze, dostępne na wyciągnięcie "myszki" - a jednak jesteśmy wczytywani na parcele...

Simka przedstawiona na fotce wygląda na niską - dwójka innych simów wyraźnie jest wyższa od tej puszystej (oby to nie było specjalne uchwycenie w takiej perspektywie, by nas oszukać!) - co nasuwa podejrzenie, że - wzorem Paralives - dadzą wreszcie suwak wzrostu! Przecież jest to możliwe od dawna - mam w grze suwaki wzrostu od Lumii, a także od innych "producentów". Niczego to w grze nie psuje, nie koliduje z odzieżą, obuwiem! Godzę się z tym, że czasami interakcje - wysoki Sim, niska Simka wyglądają dziwacznie, ale może opracują w TS5 jakiś system, by z tego wybrnąć...

Myśle sobie też gdzieś w głębi ducha - ile te Simy wycisnęły kasy z graczy. Jedynkę miałam spirconą, ale za dwójkę, trójkę i czwórkęzapłaciłam mnóśtwo kasy! Szczególnie za trójkę, do której mam prawie całą zawartość store! I jestem nadal gotowa kupić kolejną odsłonę! Mam nadzieję, że popiszą się wreszcie czymś, co mi osłodzi gorycz świadomości wyciągnięcia ze mnie tych wszystkich pieniędzy, dajhąc w zamian tak niewiele, że musiałam i tak posiłkować się custom contents...
I jeśli SImy będą docelowo wyglądać jak na załączonej fotce - to nadal te cc (przynajmniej genetyczne) będą u mnie miały się dobrze :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 5”