Moja Grecja

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Moja Grecja

Post autor: Alibali » czwartek 26 sty 2023, 21:13

Do Grecji mam szczególny sentyment - z kilku powodów.

Ale najważniejszy to ten, że dawno temu miałam okazję być w greckim miasteczku Sarti, położonym na półwyspie Chalkidiki, i już wówczas zakochałam się w małych, białych domkach rozrzuconych pośród oliwnych gajów, czepiających się skalistego zbocza świętej góry Athos, odbijających swoją biel w świetlistych wodach Morza Egejskiego. Turkus tego morza i biel tych domków do dziś mam pod powiekami, i czasami zdawało mi się, że śni mi się ten widok jak z... widokówki.
Miasteczko jak bajka... A jednak było! I ja tam byłam!

wracam do tematu jak bumerang, bo już kiedyś zakładałam podobny, z nadzieją, że ktoś się przyłączy, ale jakoś nie znalazłam chętnych, i temat umarł śmiercią naturalną... :(

https://www.simtopia.pl/viewtopic.php?f=67&t=651

Teraz doszło bardzo dużo elementów budowlanych, które można z powodzeniem wykorzystać w stylizacji domków na greckie wille, szczególnie tych elementów z kolekcji orientalnej. No i mamy wreszcie łamane schody, co pozwala dokładniej odwzorować domki, w których schody są bardzo istotnym elementem.

Dziś skończyłam pracę nad pierwszym z nich, które zamierzam sukcesywnie umieszczać w Tartoosie - moim prywatnym, bajkowym Sarti. Nie mam dziś już siły na więcej fotek, umieszczę tylko kilka - uzupełnię temat później.


Domek jest położony na wysepce - pierwotnie nazywał się Piccola Luce, o pow. 20x20


Link do galerii:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false



Zewnętrze prezentuje się następująco:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

ptaszki2.jpg

9.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 26 sty 2023, 21:21

Tutaj troszkę zdjęć z parteru domku - uzupełnię póżniej o sypialnie na górze i tarasy


Kuchnia z jadalnią


kuchnia1.png


kuchnia2.jpg


Kostas w kuchni.jpg


w kuchmi.jpg


w oknie.jpg


Salon, z którego lokatorzy za nic nie dali się wyprosić na czas sesji - uznali, że sami są również fotogeniczni i "się nadają" :)

lok2.jpg


salon.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 26 sty 2023, 23:52

Ci panowie jakoś bardzo mi pasują do tych klimatów więc chyba można im ten lansik wybaczyć 😃 A wracając do samego pomysłu i domku; każdy chyba ma takie miejsce/miejsca do których chciałby powrócić, coś co jest jak bajka, azyl no ale wlasnie- istnieje naprawdę więc inspiruje. Jesteś profesjonalistą, dbasz o kazdy detal bo budujesz z pasją . To widać dlatego dom jest jak żywcem z tych rewirów, piękny ,bajkowy ale prawdziwy. Wspaniałe obrośnięty zielenią z ciekawą fasada i fajnie poprowadzonymi schodami. Faktycznie te arabskie rzeczy pasują a świetne smaczki na fotach jak okno z dzbanami przykuwają wzrok na dłużej ,jest klimat aż chciałoby się tam być 😍 i mnóstwo przemyślanych detali napotkany także wewnątrz. Nie znam się na tych klimatach, nie miałem okazji tego poznać ale tak mi się te domy kojarzą od wewnątrz, surowa ściana ,beże, biel i naturalnie jakieś kafelki. Otwarta przestrzeń co ułatwia też zabawę ludzikami. Świetna willa , super "starter" dla nowego miasta. Bardzo jestem ciekaw tego jak mogłoby wyglądać całe takie miasto, Tartosa wydaje się chyba najlepsza dla takiego projektu. Wspaniały projekt 👌
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 27 sty 2023, 00:41

Dzięki Miszka @SimDels za odwiedziny. Wstyd mi trochę, bo po wysłaniu do galerii okazało się, że trafił z niedomalowanymi ścianami. Nie wiem jak to się stało :( Kilka razy dom kasowałam w swojej bibliotece, bo przy próbie wysłania do galerii było info o zawartości cc, które okazało się być rekolorem szafki wiszącej oraz farbą terenu! Miałam takie zeschłe trawy cecowe, które mi tu idealnie pasowały, a szafki były jak te z gry, ale innego koloru i nie zwróciłam uwagi że są cc :( I przy ciąganiu tej parceli w te i we wte z biblioteki w poszukiwaniu tego cc - łóżko mi się zrobiło nie tego koloru, i znikły pokrycia ścian na piętrze! Nie wiem jakim cudem, bo na pewno zamalowałam wszystko!
Więc przepraszam z góry tych wszystkich, którzy pobiorą parcelę i będą musieli brać się za tynki.
Parcela jest malutka, ale na pewno przekracza budżet na start, Dobrze, że mi o tym przypomniałeś - bo w miasteczku musi być jakaś tania parcela na start.

Gdyby nie było mi głupio wrzucać tu fotek z mojego pobytu w Sarti, (wyszłabym na samochwałę) to pokazałabym jak wyglądają te domki. Niewiele się różnią od tego mojego. Mają dużo niebieskich elementów. I niesamowitą biel ścian i tynków. Wewnątrz dużo jest ceramiki. ręcznie tkanych kilimów - także na ścianach - ten wschodni zwyczaj zawędrował tam z pobliskiej Turcji. Nie byłam wewnątrz takiego prywatnego domu, jedynie w ogrodzie przydomowym, ale widziałam odrobinę wnętrza przez otwarte drzwi.
Przed domami stoją takie właśnie stągwie ceramiczne z wodą. A w donicach przed domami mnóstwo roślin. Wszędzie rosną (i niesamowicie pachną) oleandry. I palmy daktylowe, z których akurat spadały owoce i można było garściami zbierać. Wszędzie zaś rosły pnącza winorośli - można było po prostu na ulicy sięgnąć po mocno dojrzałe i niesamowicie słodkie kiście. Dla mnie aż za słodkie. Nie zapomnę zwłaszcza smaku i zapachu melonów dojrzałych w słońcu, a nie w transporcie do Kauflandu czy Biedronki. To zupełnie inny smak i jakość.
I niesamowity zapach!

Morze zaś jest dokładnie tak turkusowe, jak w tej simowej okolicy. I bardzo ciepłe. Po naszym zimnym Bałtyku to po prostu balsam dla ciała! Jedyne, co wywarło na mnie niemiłe wrażenie, to pasterze owiec i kóz - często przemaszerowywali ze stadem przez miasteczko - właściwie to raczej osadę - a smród bijący od stada ciągnął się jeszcze długo po ich przejściu :(

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » piątek 27 sty 2023, 11:39

Ten domek jest przesliczny! Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, to najbardziej ujely mnie te schody prowadzace do cholpy, bo - mimo zastosowania polscianek - wyszly niezwykle delikatne i takie, jak sobie wyobrazam, ze sa w greckich domach (w sensie oglada czlowiek jakies tam zdjecia i ma jakies ogolne wyobrazenie itd i to sie akurat wpisuje w to moje).
Poza tym bryla - tez tak sobie te domki tak wyobrazam, jak na nasze standardy to cos zupelnie innego (takie wiszace pokoje to sie dopiero chyba w Polszy objawily w nowoczesnym budownictwie). Wyglada to bardzo realistycznie, a z okraglym dachem do kompletu, to juz w ogole.
Naprawde ladna parcela, swietnie zrobiona, sa pewne niedociagniecia, ale wiadomo w Grecji jest cieplo, Bacchus wzywa ku winorosla - no trzeba sobic czasem przerwę, jak to na budowie :) w koncu po solidnej srodziemnomorskiej uczcie moga sie zdarzyć rozne bachanalia :)
Wspaniala praca, ciesze sie, ze wzielas sie za budowanie znowu, bo to parcele, ktore ciesza oko nawet takie zatrupiale, jak te moje w kazamatach zaszlupane ;)

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 27 sty 2023, 17:16

Domek jest prześliczny i z zewnątrz i w środku. Zaraz go sobie u siebie postawię i może nawet kogoś w nim zamieszkam, bo grzech żeby pusty stał :). Mam nadzieję, że mi się galeria załaduje, bo rano jakiegoś focha miała i "nie widziała" nieczego co powinno się wyświetlać pod opcją "obserwowane". Straszni mi się podbają domki w takich pastelowych uroczych barwach, a Grecja ostatnio jakoś chodziła mi po głowie, nawet sobie ostatnio w przeglądarce oglądałam domki w takim stylu. Twój się idealnie wpasowuje, szczególnie biało niebieskie elewacje. Cudnie się też prezentuje duża ilość zieleni dookoła. W sumie parcelka niby niewielka, a proszę, nawet basenik się zmieścił. Jak się chce to się da :D
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 27 sty 2023, 18:10

Przepiękny domek. :) Taki prawdziwy, śródziemnomorski, grecki. Kojarzący się z wakacjami i słoneczną pogodą, z niebem czystym jak łza. A panowie... bardzo dobrze, że nie dali się przegonić, bo to przystojniacy, którzy pasują do tego klimatu i dodają mu lokalnego kolorytu. :D Urocza zieleń wokół domu, doniczki, rowerek, cudne zakręcone schodki i basen, wszystko mi się tu niesamowicie podoba. Wnętrza takie domowe, gustowne, lekkie, nawiązujące do oceanu i śródziemnomorskiej natury. Powiem tyle, że tak właśnie kojarzy mi się Grecja. :)

I czekam na Twoje kolejne Tartosowe domki, może właśnie kawiarenkę, albo coś innego, co przyjdzie Ci do głowy. Ja Tartosy przebudowywać nie będę, więc z chęcią skorzystam z Twoich pomysłów. Zanim skończę miasto dla wampira, to jeszcze dużo wody w rzece upłynie; parcelę cmentarną muszę jeszcze dopracować w szczegółach i nie tylko. Chociaż powiem Ci, że zainspirowałaś mnie na tyle Grecją, że wydłubałam bar, który zresztą już widziałaś, a teraz moje myśli idą w kierunku stworzenia panteonu bogów greckich, a dokładnie ich postaci (nie świątyni), albo bohaterów Iliady... Ale biorąc po uwagę fakt, że niedawno omal nie rzuciłam CAS-em o ścianę, podczas prób zrobienia trzeciego, rudego czarodzieja, to czarno ten Ilionowo-boski projekt widzę. :03-face-with-tears-of-joy: :03-face-with-tears-of-joy: :03-face-with-tears-of-joy: A wszystko przez to, że facet uparcie nie chce mieć takiej twarzy, jaką ja chcę mu stworzyć... ;)

Alu, ciekawa jestem Twojej wizji śródziemnomorskiego miasteczka i już zacieram łapki w oczekiwaniu na ten rarytas. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”