tym razem "Stodoły"

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

tym razem "Stodoły"

Post autor: bobas52 » czwartek 13 kwie 2023, 18:56

Po fuszerkach przyszedł czas na stodoły - nie w sensie dosłownym :lol: , po prostu zobaczyłam w internecie projekty domów o takiej nazwie i naszła mnie ochota na zbudowanie sobie takiej właśnie Stodoły :D. A żeby było zabawniej poszłam w hurt :09-winking-face: i powstały - dwie jej wersje.


Wersja nr.1 - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false :

stodoła wre.1a.jpg


oraz wzbogacona wersja nr.2 - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false :

stodoła wer.2a.jpg


Miałam okazję zastosować nowe okna z dodatku "Razem raźniej", i przyznam, że jaram się nimi niczym nasz mistrz budowli wszelakich Misiaczek :14-face-throwing-a-kiss:
Przesyłam buziaki i życzenia wspaniałego weekendu :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 14 kwie 2023, 09:02

Druga wersja stodoly dla mnie jest bezbłędna! :cat_lovely:
Bryla wzbogacona tarasami ma sie nijak do prostej stodoły, a otoczenie wprost wymiata! Prześlicznie to wyglada! :hearts/heavy-black-heart:
Duże :a_bravo:

P.S. Też się jaram tymi oknami i tez - bardzo powoli - buduje swoja modern stodołę w wersji starter :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 14 kwie 2023, 12:13

Zabiłaś mnie tymi wyjaśnieniami na początku (i w tytule tematu) :D
W pierwszym budynku od razu oszałamiają wnętrza, niesamowity, fajny nowoczesny styl i nie byłabyś sobą gdyby nie było tak pomysłowo, ciekawie komponuje się barierka we wnetrzu
Mi też bardziej przypadła do gustu druga wersja choć mam wrażenie, że ta pierwsza zainspirowała drugą. Druga co do bryły jest super, fajny pomysł z oknami na fasadzie przedniej. Na największym foto gdzie widać budynek z tarasem na boku, przypomina trochę japońskie współczesne domy, bardzo fajna praca w tej drugiej wersji zwłaszcza (w pierwszej to troche nieopierzone piskle a w drugiej dorodna kurka że tak porównam :) ) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Ps: i mnie zainspirzyłaś może spróbuje wybudować jaką stodółkę tez z tymi oknami (dla mnie najfajniejsza rzecz w tym dodatku) :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 14 kwie 2023, 20:50

Bobi - stodoła nr 2 wymiata! Mogę śmiało powiedzieć, że w temacie stodół - debiut niezwykle udany!

Nie oblukałam jeszcze w grze, więc nie napiszę niczego więcej, ale to co widać na fotkach jest niezwykłe! A co ciekawe - byłam bardzo na nie gdy dowiedziałam się, że siostrzenica mojego męża taki właśnie stodołowaty dom wybudowała - i jest superdumna. A mnie samo słowo stodoła - w odniesieniu do domu jakoś "nastrasza" i ustawia w pozycji na nie!
Jednak po obejrzeniu twojego dzieła nastąpiło lekkie wahnięcie w kierunku - no, może być... Może jej stodoła będzie choć trochę podobna do twojej :)

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 19 kwie 2023, 14:14

Napiszę krótko - ja chcę zamieszkać w takiej stodole, szczególnie tej drugiej. Jest to naprawdę elegancki budynek z tarasami, balkonami, skąpany w zieleni, w ślicznie zaaranżowanym otoczeniu. Oczywiście, jak to zawsze u Ciebie Bożenko @bobas52 , wnętrza są gustownie urządzone :a_bravo:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 19 kwie 2023, 19:36

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim :hearts/heavy-black-heart: za ciepłe przyjęcie obu "Stodół". Faktycznie pierwsza z nich była inspiracją do drugiej wersji.

Mam całą bibliotekę ludzików i gdzieś chciałam ich ulokować. Tym samym oba budynki wrzuciłam na galerię - bo jakoś nie miałam serca pozbyć się pierwszego projektu :( .

I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno, wołami by mnie nikt nie zaciągnięto do budowania - a teraz sprawia mi to przyjemność, tym większą jak domek jest estetyczny, funkcjonalny i w kolorystyce, którą lubię.
Czasami łapię się na tym, że nie taki diabeł straszny jak mi się wydawało. Moje projekty cechuje prostota formy, bo lubię domy parterowe. Nie jestem przeciwniczką upiększania wnętrz różnymi przedmiotami. Od czasu do czasu sama pozwałam sobie na dodawanie rożnego rodzaju "przydasiów" - jak nazwała je Agusia. Wiem, że takie drobiazgi tworzą klimat domostwa i nadają mu wygląd realistyczny. Ale bez zbędnej przesady.


Przy okazji pozwolę sobie na prywatę, i przedstawię najnowszy projekt, z którego jestem zadowolona. Poza ulubionymi wnętrzami, po raz pierwszy zastosowałam murek okalający taras za domem oraz przed wejściem.

Oto "Zielona Oaza" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false , która powstała po wyburzeniu pałacu Ćwirów.

01.jpg

Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu cudownych projektów .

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » piątek 21 kwie 2023, 16:21

Bardzo oryginalna wizja stodoły; zwykle, kiedy gdzieś widziałam taką, to bardziej obszerną, mniej pionową. ;)

Zgodzę się z Delsem: druga wersja to taka finalna wersja pierwszej, więc to o niej głównie napiszę (bo to, co fajne, pewnie i tak się powtarza). Świetnie wyglądają te tarasy, balkony i wysunięte ściany; dodają budowli trochę kilo w biodrach i przez to całość nie jest tak ściśnięta, jak jej poprzedniczka. Bardzo smacznie na zewnątrz, niby dużo się dzieje, a zagracenia nie ma, to samo zresztą w środku. Widać kombinowanie z geometrią, co tworzy już 2/3 wyglądu. Uwielbiam te wszystkie załomy, zakamarki, strefowanie i tak dalej (w sypialni to może tych kwadracików aż za dużo :D). Całość wyszła bardzo przyjemnie dla oka i pewnie też funkcjonalnie (chociaż ja z moją prawie-fobią społeczną jeszcze bardziej odgrodziłabym basen od chodnika i potencjalnych ciekawskich). Na taką stodółkę skusi się niejeden.
Front ostatniej budowli też robi dobre wrażenie (mimo że nie jestem zwolenniczką „skrajnych” okien, ale znów podoba mi się geometria).

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 25 kwie 2023, 14:25

@Frisska niezmiernie mi miło, że projekt "Stodoły" nr.2 znalazł uznanie.

Dzisiaj podzielę się z Wami nowym pomysłem, który chwilowo jest w fazie testów. Gabi :hearts/heavy-black-heart: do tego stopnia zainspirowała mnie swoimi propozycjami marokańskich budowli, że zapragnęłam zmierzyć się z egzotycznym budownictwem.
Do tej pory nie zmieniałam growych okolic (z wyjątkiem tych, których wygląd zmienił się dzięki kolejnym wyzwaniom). Pobrałam już trzy projekty Gabi, dodałam jeden ze swoich pomysłów ... i powiem szczerze, że Oaza nabiera wspaniałego wyglądu. Jak połączę to z projektami Misiaczka :hearts/green-heart: , który był inicjatorem zmian, mam nadzieję przenieść się w arabskie klimaty :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Tyle tytułem wstępu, czas na moją Alhambrę- nazwę zapożyczyłam z Alhambry, która jest jednym z niewielu zabytków arabskiego budownictwa na naszym kontynencie. Z góry uprzedzam, że mój projekt w niczym jej nie przypomina :D .


marzenia kontra rzeczywistość2.jpg

Przesyła pozdrowienia i życzenia udanej reszty tygodnia :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss:
Ostatnio zmieniony środa 26 kwie 2023, 02:35 przez bobas52, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 25 kwie 2023, 17:18

Widziałam cię w grze (na EA apce) i tak właśnie pomyślałam - oho - Bobi coś buduje! I nie myliłam się!

Bardzo lubię arabskie klimaty, a szczególnie te - połączone z hiszpańskimi wpływami, do jakich zaliczamy Alhambrę. Zachwyciłam się projektami takich budowli do trójki - robił to znakomicie niesamowity Luna. Nie miałam okazji poznać go osobiście, ale pisywaliśmy do siebie na jego forum. Luna był Sewilczykiem, i budował oraz tworzył niesamowite cc z architekturą w tym dobrze znanym mu stylu. Uwielbiałam te wszystkie jego łuki, schodki, okna i drzwi, meble i wyposażenie typu biały arabski tynk czy płytki azulejo, Choć samej trudno jest mi zbudować coś w tym stylu w czwórce, i dzięki pomysłowi Miśka na Delsahr - miałam okazję na czas jakiś przenieść się w ten świat.
Co do twojej budowli - prezentuje się zacnie, ale coświęcej orzekę jak zobaczęz bliska!
ale ale... Bobino! - Narażasz mnie na straty moralne!
Bo dzięki takim fotkom wielkości znaczka pocztowego uświadamiasz mi po raz kolejny, że pora staruszce wybrać się do okulisty! :a_ciiii: :cat_happy: :cat_happy: :cat_mwaha:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 25 kwie 2023, 20:09

Kurczę obie dajecie czadu jak widać w tych klimatach. Bardzo ładny domek ,właściwie pałacyk. Dziewczyna powinna być zadowolona a z Alhambra a i owszem się może kojarzyć nie tylko przez styl ale i obowiązkowy w tych klimatach ogród nawet chyba tak urządzony według tamtejszych prawideł (obowiązkowa fonanna, zbiornik podłużny obsadzony symetrycznie drzewami, w sumie gdyby to włożyć w dziedziniec to byłby pałac z stylu arabskim). Pobiorę jak tylko wlezę do gry ale już teraz jestem przekoanny, że należą sie oklaski :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » niedziela 30 kwie 2023, 14:00

Jest klimat. ;) Podziwiam umiejętność żonglerki stylami. Sama nigdy nie odważyłam się po taki sięgnąć, mimo że posiadam odpowiednie dodatki do Dwójki; zbytnio przeraża mnie sam rozmach, jaki taka budowla mieć powinna. Aż momentami trochę żałuję, że nie mam pełnej Czwórki, ale z kolei korci mnie odpalić zaraz Dwójkę i znów bawić się projektowaniem. Chociaż wszystko wygląda egzotycznie, to zarazem tak sielsko. Pani z pierwszego zdjęcia pewnie bardzo zadowolona. :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 12 maja 2023, 10:33

Pozwolę sobie zacząć od podziękowań za komentarze i za odwiedziny mojego studia w Galerii ( @Alibali , @SimDels , @Frisska , @Ktosik , @kreatora , @Katel ). Faktycznie gdyby nie Gabi i jej zachwycające prace oraz projekty Misiaczka, byłabym niczym dziecko, które jedynie potrafi poruszać się w znanych mu klimatach. A tak wyszłam poza strefę swojego komfortu.

To nowe wyzwanie ( które sama sobie wyznaczyłam :? ) okazało się: pracochłonne, strzałem w dziesiątkę ale i brzemienne w skutki - o czym przekonacie się w komiksowych historyjkach :)
Do pełnej zmiany wizerunku Oazy pozostały mi jeszcze 3 parcele publiczne oraz 4 parcele mieszkalne.

Dzisiaj w skróconej formie przedstawiam moje pomysły budowli w pseudo arabskim klimacie.

1. "Arabeska" jest barem z domieszką rozrywki.

bar1.jpg


2. "Ambra" to pierwsza próba stworzenia domu w marokańskim stylu.

pierwszy dom.jpg


3. Nowy projekt chwilowo bez nazwy, jest w fazie testowania. Chciałam w nim nauczyć się czegoś co jest typowe dla tego typu budowli, czyli zastosowania łuków i krużganków.

krużganki1.jpg

Kolejny przypuszczalnie będzie próbą postawiania riady czyli typowego marokańskie domu z wewnętrznym, kwadratowym lub prostokątnym, niezadaszonym ogrodem lub dziedzińcem.


W ramach oddechu od arabskiej architektury zbudowałam jeszcze "Morską bryzę" na Tartosie, której wnętrza mam nadzieję, zadowolą najbardziej wybrednych lokatorów.

morska bryza.jpg

Wszystkich graczy serdecznie pozdrawiam życząc dużo zdrowia (dopiero co wyszłam z przeziębiania) oraz wypoczynku w trakcie weekendu :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 14 maja 2023, 12:39

Pełne wdzięku w arabskim stylu domki ze ślicznymi wnętrzami :)
Bryzę na Tartosie już widziałam w Galerii i jest świetna! Z bardzo nowoczesną nietypowa bryła i świetnymi kolorystycznie wnętrzami. :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 15 maja 2023, 00:42

Myślę, że to wyzwanie sprawiło, że poniósł cię talent i wyobraźnia na max bo moim zdaniem wszystkie nowe prace są świetne i zaskakują detalem ale bez cukru; dwie z nich to dla mnie prawdopodobnie Twoje najlepsze prace ze wszystkich; pałac arabski a właściwie bar jest fantastyczny i w pełni oddaje "bliskowschodnie" klimaty ,ciekawie wykorzystałaś koronkowe płytki tworząc swoisty wzór na fasadzie poniżej kopuły. Sama kopuła też dodaje klimatu w konkretny sposób.
Drugi domek wydaje się przy pierwszej pracy bardzo lekki i ma świetną kolorystykę, czyste Maroko tak mi się zdaje, a do tego z przytulnym wnętrzem :)
Trzecia a praca fajnie wykombinowana co do bryły, dużo ciekawych detali i ciekawie wykombinowane wejście schodami.
Modernistyczny hausik to prawdziwy majstersztyk ciekawie zadaszony.
Myślę że bardzo chciałbym mieć zapis gry z tymi arabskimi cudami więc jak tylko znajdę chwile na grę to spróbuje sobie odtworzyć choćby częściowo to co tworzysz.
Bobi bez cukrowania. to mogą być Twoje najlepsze prace dotychczas ,w sumie wszystkie cztery robią wrażenie ale ta pierwsza i ostatnia sa mistrzowskie.
Ps; i obawiam się, że takich ładnych stodół na polskiej wsi nie znajdziemy :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 24 maja 2023, 17:30

Jestem wzruszona Waszymi komentarzami: Elu ( @kreatora ) i Misiaku ( @SimDels ) ... Faktycznie sporo czasu mi zajęło opanowanie "budowlanki", do której podchodziłam jak do przysłowiowego jeża.

Obecnie z mniejszym strachem chwytam za kielnię :D ... ale tak jak zaznaczyłam wcześniej, nie porywam się na zbyt wyszukane bryły, a tym samym kombinacje dachowe. Jedno co się zmieniło przez ten okres - to pozbyłam się kompleksu początkującego architekta.
Na początku myślałam: „Nic nie umiem"... martwiłam się brakiem wiedzy czy doświadczenia? Dopiero kiedy zdecydowałam się pójść za ciosem ... zaczęłam doceniać każdy nawet najdrobniejszy postęp w tym co tworzę.

Obiecałam pokazać (mój pomysł na) projekt typowego marokańskiego domu czyli Riady, który dosłownie po arabsku znaczy ogród.
Riady są symbolem marokańskiej gościnności i lokalnej kultury. Okazją do relaksu, odprężenia, doskonałym balansem pomiędzy miejskim zgiełkiem i wiecznym ruchem na zewnątrz... takim rajem. Dlatego mój projekt nazwałem "Eden" :)

riada 1.jpg
riada2.jpg
riada3.jpg
riada4.jpg

Chwilowo z braku czasu i problemów z kręgosłupem, które dają się we znaki, zmuszona jestem przejść w "stan spoczynku" :) ... pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej zabawy z naszymi milusińskimi :) :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 24 maja 2023, 18:37

Śliczny ten Riad - uwielbiam marokańskie klimaty w simach, i nawet moja pierwsza historyjka na poprzednim forum właśnie o arabskie klimaty zahaczyła! A zaraził mnie tą miłością Luna - Hiszpan z Sevilli, w której pięknie się łączy hiszpańska i arabska architektura, i nie dziwięsię, że mając przed nosem takie cuda - mógł to przenieść do simowej trójki bez specjalnego wysiłku! Nie mam już obrazków z jego trójkowymi zestawami (a tworzył wyjątkowej urody okna, drzwi, łuki, murki, meble w stylu... )

Ale ad rem!
Zachwycające jest to, że tak pięknie dajesz sobie radę w zasadzie we wszystkich stylach. Wychodzą ci zarówno arabskie riady jak i wiejskie domki czy nowoczesne apartamenty. Wielkie brawo Bobinko.
Twój domek na pewno dołączę do na nowo tworzonej okolicy w stylu arabskim. Zachęciłaś mnie swoimi pracami, a także ktosik - swoją "haremową" fotką :)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » poniedziałek 26 cze 2023, 18:56

Wreszcie znalazłam chwilkę, żeby skomentować. ;)

Tym razem nie będę rozwodzić się nad detalami, bo wyszedłby elaborat. Napiszę krótko: ślicznie. Podobają mi się wszystkie prace, a wewnętrzny, jasny dziedziniec z fontanną (w riadzie) wręcz mnie dzisiaj chłodzi (gorrrąco!). Tak jak poprzednicy, doceniam różnorodność stylistyk, w których tworzysz. Sama nigdy jeszcze nie porwałam się na taką „marokanę” ani nic podobnego (choć posiadam sporo dodatków w tym guście), gdyż byłoby to porwanie się z motyką na Słońce (albo i Księżyc, jak ostatnio stwierdził pewien pan dziennikarz :02-grinning-face-smiling-eyes:).
Brawo! ;)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 01 lip 2023, 14:52

Stodoły są przepiękne, szczególnie z tymi dużymi, niekoniecznie typowymi oknami. A bryły leciutkie, delikatne, wręcz finezyjne, mimo że nawiązujące do tematyki stodół. :) Natomiast projekt Alhambra - wymiata! A ten pałacyk z fontannami, to jak z Baśni tysiąca i jednej nocy. :) Wszystkie domki robią ogromne wrażenie ze względu na oprawę zewnętrzną i świetnie zaprojektowane wnętrza. Do tego dochodzi orientalna kolorystyka, zdobione kafelki, egzotyczna roślinność, co tworzy prawdziwy klimat Bliskiego Wschodu.

Co by nie powiedzieć, cudne prace, mistrzowskie wykonanie, niezwykła dbałość o detale, Bobi jesteś w tym po prostu świetna! :) :a_bravo: :10-smiling-face-smiling-eyes:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”